Another World: 20th Anniversary Edition

Another World: 20th Anniversary Edition

8,0
76 oceny

Ocena wg platformy:

NS 8.0
PC 8.6
PS4 7.5
XONE 8.3
Wii U 8.0
PS3 8.1
PS Vita 7.9
3DS -
Mobile -
DC -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
The Digital Lounge
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Przygodowa,   Platformowa
Śr. czas:
3 godzin
Premiery
Świat:
19.12.2014
Europa:
19.12.2014
Producent:
The Digital Lounge
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Przygodowa,   Platformowa
Śr. czas:
3 godzin
Premiery
Świat:
19.12.2014
Europa:
19.12.2014

Recenzja redakcji

Recenzja: Another World 20th Anniversary Edition (PS4)
7.0
Recenzja: Another World 20th Anniversary Edition (PS4)
PS4

Another World: 20th Anniversary Edition - opis gry

Another World: 20th Anniversary Edition to zremasterowana wersja kultowej przygodówki 2D Erica Chahiego, wydana z okazji 20 urodzin gry. Za odświeżoną edycję gry odpowiada studio DotEmu, które wydało tytuł na PC, PS4, XONE, WiiU, PS Vita, PS3, 3DSa oraz urządzenia mobilne.

Fabuła - Another World: 20th Anniversary Edition

Dalsza część tekstu pod wideo

Scenariusz nie uległ zmianom względem oryginału. Głównym bohaterem gry jest Lester, młody genialny fizyk, który podczas swojego eksperymentu zostaje nagle przeniesiony do nieznanego obcego świata. Od samego początku nie ma tam lekko. Po pewnych początkowych perypetiach związanych z miejscową fauną wpada on bowiem w ręce humanoidalnych istot, które wtrącają go do podziemnego więzienia.

Rozgrywka - Another World: 20th Anniversary Edition

Zadaniem Lestera będzie poradzić sobie w zupełnie nowym miejscu, w czym pomoże mu poznany w kazamatach tubylec. Rozgrywka w Another World polega na omijaniu przeszkód, strzelaniu i rozwiązywaniu zagadek. Świat gry składa się z rozmaitych miejscówek, a wiele z nich zawiera wyzwania, w których istotną rolę odgrywa zrobienie użytku z unikalnych elementów otoczenia.

W produkcji Delphine Software nie brakuje walki. Lester na początku gry zdobywa pistolet, który posiada dwie funkcje: wystrzeliwuje energetyczne pociski (jeśli przytrzymamy dłużej przycisk odpowiedzialny za strzał będzie on jeszcze potężniejszy) oraz tworzy osłonę chroniącą głównego bohatera przed niektórymi atakami. Większość przeciwników posiada to samo wyposażenie i umiejętności co nasz podopieczny, dlatego starcia z nimi wymagają od nas strategicznego podejścia i większego pomyślunku. Zwłaszcza, że niewiele trzeba by kopnąć tu w kalendarz.

Lester i jego kolega nie są wytrzymali. Jakiekolwiek obrażenia powodują ich natychmiastowy zgon. W grze -- w zależności od wersji -- zaimplementowano system kodów i checkpointy, co w razie czego pozwala nam kontynuować zmagania bez potrzeby rozpoczynania wszystkiego od nowa.

Edycja 20th Anniversary Edition nie oferuje zupełnie nowej zawartości. Twórcy skupili się na poprawieniu oprawy audiowizualnej i uwspółcześnieniu sterowania. Ponadto dodano trzy stopnie trudności.

Wideo - Another World: 20th Anniversary Edition

Komentarze (10)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper