American Fugitive

American Fugitive

7,1
9 oceny

Ocena wg platformy:

NS 7.0
PC 7.8
PS4 -
XONE 6.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Fallen tree games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Samochodówka
Premiery
Świat:
21.05.2019
Europa:
21.05.2019
Producent:
Fallen tree games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Samochodówka
Premiery
Świat:
21.05.2019
Europa:
21.05.2019

Recenzja redakcji

American Fugitive - recenzja gry. Prawie jak klasyczne GTA
5.5
American Fugitive - recenzja gry. Prawie jak klasyczne GTA
NS PC PS4 XONE

American Fugitive - opis gry

American Fugitive to gra akcji inspirowana m.in. pierwszymi odsłonami serii Grand Theft Auto, za której produkcję odpowiadało studio Fallen Tree Games. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Akcja American Fugitive rozgrywa się w latach 80. ubiegłego wieku w mieście Redrock County. Głównym bohaterem jest Will Riley, wprawdzie nie anioł, ale też nie zbrodniarz. Riley to miejscowy opryszek i drobny złodziejaszek, który pewnego razu zostaje wrobiony w morderstwo swojego ojca. Po dotarciu do jego domu odnajduje ciało, a wkrótce na miejscu zbrodni pojawia się policja. Will trafia do paki, z której w końcu ma okazję uciec. Postanawia dowiedzieć się prawdy o tym, co się stało, a także zemścić się na sprawcach. By tego dokonać, będzie musiał działać w półświatku.

Dalsza część tekstu pod wideo

Pod względem rozgrywki American Fugitive przypomina pierwsze części popularnej serii Grand Theft Auto. Redrock County, gdzie jak wspomniano toczy się akcja gry, jest światem stosunkowo otwartym, po którym możemy poruszać się ze sporą swobodą. Możemy wykonywać najróżniejsze zlecenia dla półświatka, okradać mieszkania, kraść samochody, rabować dzieła sztuki itd. Podczas wykonywania questów Will może wplątać się w wojnę gangów, pomóc grabarzowi w jego eksperymentach czy wziąć udział w kampanii wyborczej. 

Do dyspozycji mamy różne przedmioty - począwszy od szpadli i innych wymyślnych ‘gadżetów’ tego typu, a skończywszy na broni palnej. Wraz z kolejnymi popełnianymi przestępstwami jesteśmy nabijamy wskaźnik, który informuje nas, jak bardzo zainteresowana naszą osobą jest policja. Początkowo ściga nas ona raczej niemrawo, ale im większą demolkę przeprowadzimy, tym większe kłopoty będziemy mieć. W końcu do akcji wkroczyć mogą oddziały SWAT i helikoptery.

W American Fugitive zaimplementowano system rozwoju. Po wykonaniu misji lub odkryciu konkretnego sekretu otrzymujemy punkty, które można zainwestować w usprawnienie szeroko pojętych zdolności głównego bohatera, np. jego wytrzymałości (w przeciwnym razie szybko się zmęczy biegając) lub miejsca w inwentarzu.

Wideo - American Fugitive

Komentarze (5)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper