After Burner Climax

After Burner Climax

7,0
23 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 6.6
X360 7.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Sega-AM2
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
6 godzin
Premiery
Świat:
21.04.2010
Europa:
21.04.2010
Producent:
Sega-AM2
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
6 godzin
Premiery
Świat:
21.04.2010
Europa:
21.04.2010

After Burner Climax - opis gry

After Burner Climax to strzelanina wyprodukowana przez studio Sega AM2 z myślą o cyfrowej dystrybucji na PlayStation 3 i Xboxa 360. Climax jest konwersją gry z automatów o tym samym tytule i kolejną odsłoną klasycznej serii Segi, której pierwsza odsłona ukazała się w 1987 roku.

Tak jak w poprzednich częściach gracz steruje myśliwcem obserwując akcję z perspektywy trzeciej osoby. Oczywiście gra nie sili się na realizm, jest do bólu zręcznościowa i wymaga przede wszystkim refleksu przy ciągłej strzelaninie i omijaniu przeszkód. Ikoniczny dla serii F14 Super Tomcat został tu zastąpiony przez F-14D, dodano również dwie inne maszyny.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Głównym trybem gry jest EX arcade, w którym wykonujemy misje o różnych wytycznych. Czasami wykonujemy je samodzielnie, czasami pomagają nam kompani. Struktura rozgrywki jest przy tym nieliniowa. Na wyposażeniu maszyny znajdują się dwie główne bronie: zwykły karabin przydający się w starciach na krótkie dystanse oraz samonaprowadzające się rakiety (odpalane dopiero po zalockowaniu się na przeciwniku).

 

Podczas rozgrywki towarzyszy nam specjalny wskaźnik, który informuje kiedy można wejść w stan zwany Climax. Tempo wówczas zwalnia, a my możemy namierzyć większą liczbę celów. Ilość amunicji (to już abstrahując od powyższego) jest nieograniczona, jednak w przypadku użycia zbyt dużej ilości rakiet musimy chwilę odczekać, by móc użyć ich ponownie. Tak jak w poprzednich częściach After Burnera, także i tutaj mamy dość ograniczoną swobodę ruchów poruszając się “na szynach”. Możemy jednak przyspieszać, jeśli uznamy to za stosowne.

 

Z czasem odkrywamy jeszcze nowe ustawienia, które uatrakcyjniają główny tryb, a także skiny dla samolotów. Z myślą o miłośnikach oldskulu do Climax dorzucono oryginalną ścieżkę dźwiękową z After Burnera II (pierwotnie wydanego w 1987 roku).

Wideo - After Burner Climax

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper