Adam's Venture: Początki

Adam's Venture: Początki

4,9
19 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 5.5
PS4 4.8
XONE 5.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Vertigo Gaming
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
6 godzin
Premiery
Świat:
01.04.2016
Europa:
01.04.2016
Producent:
Vertigo Gaming
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
6 godzin
Premiery
Świat:
01.04.2016
Europa:
01.04.2016

Adam's Venture: Początki - opis gry

Adam’s Venture: Początki to gra przygodowa wyprodukowana przez holenderskie studio Vertigo Games. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. Był on remakem trylogii Adam’s Venture, która ukazała się wcześniej na PC i PS3.

Akcja gry rozgrywa się w latach 20. XX wieku. Tytułowy Adam Venture to młody podróżnik, którego obszarem zainteresowań są przede wszystkim relikty przywożone z Ziemi Świętej podczas krucjat. Pewnego razu trafia on na zapiski Charlesa L'Heureux, towarzysza podróży króla Ryszarda Lwie Serce, w których odnajduje wskazówki mogące wskazywać drogę do ogrodu Eden. Wraz ze swoją przyjaciółką Evelyn, psem i profesorem Jacquesem Saint-Omair postanawia on zbadać wiarygodność dokumentu.

Dalsza część tekstu pod wideo

Produkcja holenderskiego studia na pierwszy rzut oka przypomina gry w rodzaju Uncharted, jednak w Adam’s Venture znacznie większy nacisk postawiono na rozwiązywanie zagadek, a nie sekcje zręcznościowe. Dla przykładu główny bohater wprawdzie potrafi skakać, ale wykonuje tę czynność kontekstowo, tj. tylko w określonych sytuacjach. Co warto wiedzieć, gdzieniegdzie gra wymaga od nas zrobienia użytku z pochodni czy linki z hakiem umożliwiającej dostanie się w trudno dostępne miejsca, ale zasadniczo rzecz biorąc, eksploracja nie jest szczególnie istotnym elementem rozgrywki. Tym są właśnie wspomniane łamigłówki najrozmaitszego typu, na które wpadamy regularnie.

Jak wspomniano na wstępie, Adam’s Venture: Początki to remake gry wydanej pierwotnie na PC i PlayStation 3. Nowa wersja oferuje uwspółcześnioną oprawę graficzną, nowe zagadki, zmiany w rozgrywce i zmianę struktury scenariusza. Fabuła składa się tu z dwudziestu rozdziałów, a każdy z nich trwa średnio 15-20 minut. 

Wideo - Adam's Venture: Początki

Komentarze (5)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper