Ace Combat: Squadron Leader

Ace Combat: Squadron Leader

8,5
41 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 9.0
PS2 8.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Project Aces
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
15 godzin
Premiery
Świat:
21.10.2004
Europa:
18.02.2005
Polska:
18.02.2005
Producent:
Project Aces
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
15 godzin
Premiery
Świat:
21.10.2004
Europa:
18.02.2005
Polska:
18.02.2005

Ace Combat: Squadron Leader - opis gry

Ace Combat: Squadron Leader (w USA znane pod tytułem "Ace Combat 5: The Unsung War") to piąta odsłona w serii lotniczej Ace Combat od Namco Bandai. Gra stanowi połączenie arcade'owej strzelaniny z elementami symulacyjnymi. Tytuł pojawił się na rynku europejskim w lutym 2005 roku na PlayStation 2.

Zręby gameplayowe w Ace Combat: Squadron Leader pozostały generalnie niezmienione w stosunku do Ace Combat: Distant Thunder. Do znanej formuły lotniczej dodany został tryb Arcade oraz możliwość interakcji z pilotem skrzydłowym. Zmienił się trochę wygląd HUD - na radarze widoczny jest poziom zniszczeń danego oponenta (zaznaczany określonym kolorem). W tytule pojawiły się także opcjonalne zadanie w postaci lądowania na lotniskowcach oraz uzupełniania paliwa w powietrzu (te "minigierki" dostępne są przed lub po niektórych misjach). W trakcie zabawy gracz odblokowuje kolejne samoloty poprzez zaliczanie misji w trybie kampanii. Po odblokowaniu dana maszyna może zostać zakupiona i na stałe zaparkować w garażu gracza.

 

Ace Combat: Squadron Leader po raz pierwszy w historii pozwala na interakcje ze skrzydłowymi. W trakcie większości misji w kampanii gracz może wydawać proste rozkazy towarzyszowi broni poprzez wciskanie określonego kierunku na "krzyżaku" DualShocka. W trakcie misji można też odpowiadać na ich pytania. Na graczu spoczywa odpowiedzialność wyposażania maszyn skrzydłowych.

 

W trybie Arcade fabuła schodzi na dalszy plan - kontynuowana jest historia z Distant Thunder. Gracz wciela się w postać Mobius One, który ma za zadanie zniszczyć siły bojowe "Free Erusia", organizacji militarnej powstałej po zakończeniu wydarzeń przedstawianych w poprzedniej części. W Arcade należy zniszczyć określoną ilość samolotów wroga w wyznaczonym czasie.

 

Ace Combat: Squadron Leader zostało dobrze przyjęte przez graczy i recenzentów, którzy chwalili ładną oprawę wizualną gry i dobry balans między wątkami arcade a symulacyjnymi. Niektórzy dziennikarze wskazywali jednak na to, że tytuł jest zbyt podobny do czwartej odsłony serii, a także na fakt, że nowe funkcje są tylko zbędnymi "gadżetami", nie wnoszącymi nic świeżego do rozrywki. Średnia ocen Squadron Leader w zachodnich serwisach wyniosła 8,5/10.

Wideo - Ace Combat: Squadron Leader

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (11)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper