ALICE VR

ALICE VR

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

PC -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Carbon Studio
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Logiczna,   Przygodowa,   Wirtualna rzeczywistość
Premiery
Świat:
27.10.2016
Europa:
27.10.2016
Producent:
Carbon Studio
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Logiczna,   Przygodowa,   Wirtualna rzeczywistość
Premiery
Świat:
27.10.2016
Europa:
27.10.2016

Recenzja redakcji

Alice VR - recenzja gry
6.5
Alice VR - recenzja gry
PC

ALICE VR - opis gry

Alice VR to gra przygodowa w klimatach science-fiction wyprodukowana przez polską ekipę Carbon Studio i wydana przez Klabater. Tytuł ukazał się na komputerach i do działania wymagał posiadania gogli wirtualnej rzeczywistości (Oculus Rift i Vive).

Produkcja Carbon Studio luźno bazuje na powieści “Alicja w krainie Czarów” autorstwa Lewisa Carrola. Gra pozwala nam się wcielić w kobietę o imieniu Alice, która budzi się pewnego dnia ze snu w komorze kriogenicznej. Statek kosmiczny, którym podróżuje kobieta, uległ awarii i potrzebuje on ciekłego grafenu, ale na szczęście udało mu się wylądować na planecie, gdzie takowy być może będzie można znaleźć. Jak się jednak rychło okazuje, na powierzchni dzieją się różne dziwne rzeczy, np. z jakiegoś dziwnego powodu zniknęli jej mieszkańcy.

Mamy tu do czynienia z grą przygodową, w której, jak przystało na VR, wydarzenia obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Rozgrywka polega na przeczesywaniu tutejszego świata, statku kosmicznego bądź wspomnianej obcej planety, i rozwiązywaniu stosunkowo prostych łamigłówek, np. korzystając z urządzenia, które może zmniejszyć rozmiar naszej podopiecznej. Tu i ówdzie pojawiają się nawiązania do książki Carrola, lecz są one raczej bardzo subtelne. Dla przykładu królik, za którym podążała Alicja w powieści, tutaj pojawia się jako rysunek wskazując nam drogę. Nierzadkie są ponadto psychodeliczne wizje Alice.

Subtelny jest też sposób, w jaki gra opowiada historię. Informacje odnośnie tego co się dzieje wokół nas pozyskujemy dzięki znajdowanym tu i ówdzie audiologom. Pomaga również sztuczna inteligencja towarzysząca bohaterce, której głos podkłada Krystyna Czubówna.

Grę można przejść w około pięć godzin.

Wideo - ALICE VR

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper