A Knight's Quest

A Knight's Quest

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC -
PS4 -
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Sky9 Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
10.10.2019
Europa:
10.10.2019
Producent:
Sky9 Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
10.10.2019
Europa:
10.10.2019

A Knight's Quest - opis gry

A Knight's Quest to gra action-adventure wyprodukowana przez studio Sky9 Games i wydana przez Curve Digital. Tytuł ukazał się na konsoli Nintendo Switch.

Podobnie jak w grach z serii The Legend of Zelda, fabuła nie odgrywa w produkcji Sky9 Games szczególnie istotnej roli, stanowiąc raczej pretekst do podjęcia działań. Głównym bohaterem jest niejaki Rusty, nieco niezdarny rycerz, którego nie do końca przemyślane działania doprowadzają do uwolnienia hordy demonów. By odkręcić tę nieciekawą sytuację, postanawia on stawić czoło nazbyt śmiało sobie poczynającym siłom zła.

Dalsza część tekstu pod wideo

A Knight’s Quest to gra, która sporo czerpie z trójwymiarowych odsłon The Legend of Zelda. O ile nasze pierwsze kroki stawiamy w liniowym dungeonie, który pozwala nam się zaznajomić z tutejszymi mechanikami i sterowaniem, później świat staje przed nami otworem. Naszym podstawowym zadaniem (nie licząc pokonania sił zła) jest podróżowanie po Regalii, by zdobyć niezbędne bronie i moce należące w przeszłości do legendarnych rycerzy strzegących tej krainy.

Wspomniana Regalia jest trochę jak Hyrule, oferując stosunkowo otwarty świat, który prowadzi nas do dungeonów, gdzie czeka to, po co przybyliśmy. Największa różnica polega jednak na tym, że nie mamy tu do czynienia ze zwykłymi polami i innymi tego tego rozległymi lokacjami. Zamiast tego do lochów prowadzą drogi pełne przeszkód (niekiedy bardzo wertykalne), co w założeniach urozmaicać ma podróż (oczywiście twórcy przygotowali też skróty). Nie każda droga jest też dostępna od razu - niektóre możemy przebyć, jeśli posiadamy odpowiednie zdolności na podorędziu.

Jak na grę action-adventure przystało, A Knight’s Quest mieści w sobie sporo: są i sekcje zręcznościowe, i rozwiązywanie zagadek, i walka. Z czasem otrzymujemy nowe moce, które przydają się nie tylko do starć z przeciwnikami, ale też podczas eksploracji (odkrywanie nowych przejść, łamigłówki itd.).

Wideo - A Knight's Quest

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper