Hyakki Castle
530V

Hyakki Castle

Hyakki Castle
  • Premiery
  • Świat: 15.11.2017
  • Europa: 15.11.2017
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: RPG
  • Liczba graczy: 1-4
  • Dystrybucja cyfrowa: Tak

Hyakki Castle to japońska gra RPG w konwencji dungeon-crawlera z multiplayerem wyprodukowana przez niezależne Asakusa Studios i wydana przez Happinet. Tytuł ukazał się pierwotnie na komputerach (Steam), a w późniejszym terminie trafił też na PS4 i Nintendo Switch.

Akcja gry rozgrywa się w XVIII-wiecznej Japonii. Tytułowy zamek Hyakki to wybudowane na wyspie więzienie, do którego trafiają najgroźniejsi przestępcy z całego kraju. Jednym z nich jest Doman Kigata, czarownik, który chce obalić szogunat. Coś jednak idzie nie tak jak powinno. Na dwór szoguna trafiają wkrótce trzy zmasakrowane głowy należące do strażników więziennych. Podejrzenia pada właśnie na Kigatę. Aby zbadać sprawę, rządzący wysyłają do Hyakki czterech wojowników.

Produkcja studia Asakusa nie stawia dużego nacisku na fabułę - ta stanowi bardziej pretekst dla naszych zmagań. Hyakki Castle to dungeon crawler, w którym przemierzamy tytułową lokację - najeżony niebezpieczeństwami zamek, którym pełno jest pułapek oraz stworzeń znanych z japońskiej mitologii. Przed rozpoczęciem zmagań tworzymy naszą postać. Jeśli chodzi o czynniki wpływające na gameplay, do wyboru są cztery profesje (Samurai, Shinobi, Monk i Priest) oraz cztery rasy (człowiek, tengu, oni i nekomata).

Wydarzenia obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Walki odbywają się w czasie rzeczywistym, choć po użyciu umiejętności musimy chwilę odczekać, aby móc ponownie wykonać jakiś ruch postacią. Za pokonanie przeciwnika otrzymujemy natomiast doświadczenie, które służy do rozwijania podopiecznych (każda klasa dysponuje własnym drzewkiem rozwoju).

Hyakki Castle na tle innych podobnych gier wyróżnia patent pozwalający podzielić czteroosobową grupę na dwie pary, co przydaje się chociażby przy rozwiązywaniu łamigłówek (np. dwie osoby stają na przycisku otwierającym przejście pozostałej dwójce). Gra posiada też tryb multiplayer. W eksploracji mogą nam pomagać inni gracze.

Podobne gry