Tokyo Xanadu eX+
1056V

Tokyo Xanadu eX+

Tokyo Xanadu eX+
  • Producent: Nihon Falcom
  • Wydawca: Aksys Games
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 08.09.2016
  • Europa: 08.12.2017
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: RPG akcji
  • Liczba graczy: 1

Tokyo Xanadu eX+ to japońska gra action-RPG wyprodukowana przez studio Nihon Falcom i zlokalizowana przez Aksys Games. Tytuł ukazał się na PlayStation 4. eX+ to rozbudowana o nową zawartość edycja Tokyo Xanadu, które ukazało się pierwotnie na PlayStation Vita.

Główne założenia nie uległy zmianie względem oryginału. Akcja gry rozgrywa się w Japonii w czasach mniej więcej współczesnych. W Tokyo minęło dziesięć lat od wielkiego trzęsienia ziemi. Życie na pozór wraca do normalności, ale czy na pewno? Głównym bohaterem jest 17-letni Kou Tokisaka uczęszczający do Morimiya Academy. Pewnego dnia podczas powrotu z dorywczej pracy wpada on przypadkiem na swoją znajomą ze szkoły, Asukę Hiiragi, z która przenosi się do alternatywnego świata. Następnego dnia Kou nie pamięta wiele, ale rychło wychodzi na jaw, że Hiiragi należy do organizacji, która przeczesuje zaświaty.

Rozgrywka żywo przypomina Personę. Można ją podzielić na dwie główne części. Pierwsza to zwyczajne życie bohaterów. Uczęszczają oni do szkoły, biorą udział w zajęciach, nawiązują relację z innymi, a w wolnym czasie uczestniczą w rozmaitych rozrywkach typu jazda na desce czy łowienie ryb. Druga część to obowiązki w zaświatach. Przemierzamy tam dungeony (zwane Eclipses), a naszym głównym zadaniem jest walka z potworami Greed, które brużdżą w realu. Od czasu do czasu ścieramy się też bossami i rozwiązujemy proste łamigłówki polegające na znalezieniu przełącznika.

Walka toczy się w czasie rzeczywistym. Przeciwnicy widoczni są podczas eksploracji, nie ma tu przechodzenia na oddzielne pole bitwy jak we wspomnianej Personie. Kierujemy jedną postacią, ale gra daje możliwość błyskawicznego przełączania się między podopiecznymi. Bohaterowie dysponują różnymi rodzajami oręża, atakami specjalnymi, potrafią też robić uniki, skakać itd. Bronie można modyfikować, znaczenie mają również żywioły, które przypisane są walczącym (jeśli chcemy być efektywni, musimy znaleźć słabości naszych przeciwników i zrobić z tego użytek).

Nowości edycji eX+

Wersja eX+ wprowadziła szereg dodatków względem pierwowzoru. Przede wszystkim do scenariusza wprowadzono nowe epizody, questy i aktywności, w tym After Story rozgrywający się po wydarzeniach przedstawionych w głównym wątku.

Poza tym pojawia się nowa grywalna postać, White Shroud, a także dwa nowe tryby (Time Attack i Boss Rush), rodzaje przeciwników, dungeony oraz stopień trudności o nazwie Calamity.

W eX+ poprawiono także grafikę i animację. Na PS4 gra działa w 60 klatkach na sekundę.

Recenzje

Podobne gry