Pro Evolution Soccer 2018 (XONE)

Pro Evolution Soccer 2018 (XONE)

Pro Evolution Soccer 2018
 • Producent: PES Productions
 • Wydawca: Konami
 • Polski dystrybutor: Techland
 • Wersja językowa: Angielska Angielska
 • Premiery
 • Świat: 12.09.2017
 • Europa: 12.09.2017
 • Polska: 12.09.2017
 • Gatunek: Sportowa
 • Liczba graczy: 1-22
 • Kontroler ruchu: Nie
 • Tryb 3D: Nie
 • od lat 3
 • online

Ocena społeczności

8.94 głosów
-

Ocena PPE.pl

8.5 Czytaj recenzję

Pro Evolution Soccer 2018 to gra sportowa traktująca o piłce nożnej wyprodukowana przez PES Productions i wydana przez Konami. Tytuł ukazał się na komputerach oraz na konsolach PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360 i Xbox One.

Edycja na 2018 rok doskonali i ulepsza formułę serii. Oprócz ulepszeń w takich dziedzinach jak grafika czy animacja wprowadza też szereg innych. Największą nowinką w poprzedniej edycji była ulepszona sztuczna inteligencja rywali, którzy potrafili analizować nasz styl gry i dostosowywać się do boiskowej sytuacji. System ten doczekał się rozwinięcia, gdyż teraz rywal "uczy się" się nie tylko naszych zagrań w ofensywie, lecz także zachowań w obronie. Gdy w jednym ze spotkań przeciwnik nie potrafił przedrzeć się skrzydłami, w drugiej połowie starał się rozgrywać na środku i posyłać prostopadłe piłki między stoperów. Inną ważką zmianą w PES 2018 jest przemodelowany system kontroli nad piłką, jak również tzw. Real Touch+. Autorzy oddali nam jeszcze większą swobodę w operowaniu futbolówką, dzięki czemu szanse Lionela Messiego na wygranie pojedynku z silnym defensorem są większe niż dotychczas, zwłaszcza że gra bierze pod uwagę, którą nogą oponent zagrywa słabiej. Jeszcze ciekawiej prezentuje się druga wspomniana nowinka. Po raz pierwszy w Pro Evo ogromne znaczenie ma ustawienie piłkarza, ponieważ teraz może on dotknąć futbolówki praktycznie każdą częścią ciała.

Twórcy dodali nowe tryby, a także wprowadzili zmiany do tych już istniejących. W myClub, czyli PES-owej wersji Ultimate Team z serii FIFA, zastosowano ten sam system, co w Versus (gramy przeciw znajomym lub SI), dzięki czemu na bazie rozegranych spotkań możemy przeanalizować styl gry rywali. Co ważniejsze, przemodelowano system scoutingu, dodano funkcję sieciowej kooperacji, a wszystko to - jak każdy tryb w grze - zintegrowano z PES League, czyli zawodami online w wielu kategoriach (patent niedostępny w wersji na Xboksa 360). Divisions oraz Become a Legend doczekały się zmian z kategorii kosmetycznych, ciekawiej jest za to w uwielbianym przeze mnie Master League. Przed rozpoczęciem sezonu otrzymujemy konkretne zadania, które musimy wypełnić, jeśli chcemy utrzymać się na stanowisku, dodano możliwość rozgrywania przedsezonowych tournee, jak zwykle też rozbudowano opcje transferowe, zaimplementowano zupełnie nowe cutscenki oraz eventy. Na uwagę zasługuje Random Selection Match, w którym dobieramy zawodników do już istniejących drużyn, zatem nic nie stoi na przeszkodzie, aby rozegrać zawody pomiędzy Realem Madryt a Barceloną, tyle że w składach drużyn przeciwnych. W dodatku rozbudowane opcje zabawy w kooperacji 2v2 oraz 3v3 obejmują wszystkie tryby gry, włącznie z myClub i PES League (nie dotyczy starszych konsol).

Licencję posiadają takie rozgrywki, jak Ligue 1, Ligue 2 i Eredivisie. Postarano się również o Ligę Mistrzów, Ligę Europy, Superpuchar Europy oraz azjatycką Champions League. W pozostałych przypadkach licencja obejmuje pojedyncze drużyny. Gra, podobnie jak poprzednie części, pozwala jednak zmienić nazwy klubów i nazwiska zawodników w rozbudowanym edytorze.

Podobne gry