Impact Winter
1807V

Impact Winter

Impact Winter
  • Producent: Mojo Bones
  • Wydawca: Bandai Namco
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 23.05.2017
  • Europa: 23.05.2017
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Przygodowa, Survival
  • Liczba graczy: 1

Impact Winter  to gra przygodowa z elementami RPG wyprodukowana przez brytyjskie studio Mojo Bones i wydana przez Bandai Namco. Tytuł ukazał się pierwotnie na komputerach, a w późniejszym czasie też na konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Akcja gry rozgrywa się na Ziemi, która została trafiona przez asteroidę, co spowodowało drastyczne obniżenie temperatury i nadejście srogiej zimy. Głównym bohaterem jest Jacob Solomon, który wraz z kilkoma ocalałymi ukrywa się w starym kościele. Robot towarzyszący grupie odbiera jednak pewnego dnia sygnał, który informuje, że Solomon wraz z resztą zostaną uratowani w ciągu trzydziestu dni. Nasze główne zadanie polega na przetrwaniu do tego czasu, co nie będzie takie łatwe - zapasy się kończą, a na zewnątrz grasują dzikie zwierzęta i bandyci.

Podczas rozgrywki istotna jest współpraca między ocalałymi. Każda postać dysponuje innymi umiejętnościami. Dla przykładu Blane potrafi tworzyć pułapki, Wendy przygotowywać posiłki, a Chris usprawnia działanie robota Ako-Light. Z czasem ważne jest dbanie o morale w zespole. Zła atmosfera pośród naszych towarzyszy może doprowadzić do kłótni, a w skrajnym przypadku nawet do opuszczenia grupy wraz z zapasami.

Grając koncentrujemy się przede wszystkim na utrzymywaniu odpowiednio wysokiego morale, odnajdywaniu nowych miejsc eksplorując tutejszy świat (warto przy tym dodać, że mamy ograniczoną ilość miejsca w plecaku, a co z tym idzie niewiele broni, dlatego często trzeba podejmować ważkie decyzje, co wziąć, a czego nie) i przechodzeniu questów. W ten sposób zbliżamy się do dnia, w którym mamy zostać uratowani oraz usprawniamy Ako-Light. Wraz z postępami otrzymujemy też role, które można przydzielać podopieczny. Mają one swoje wady i zalety. Dla przykładu jedna taka rola może sprawić, że postać nie odniesie kontuzji podczas napraw, ale z drugiej strony ich czas się przez to wydłuży.

Jeśli zginiemy przed nadejściem pomocy, zmagania musimy powtórzyć.

Recenzje

Podobne gry