SKLEP
Might & Magic: Heroes VI
441V

Might & Magic: Heroes VI

Might & Magic: Heroes VI
  • Premiery
  • Świat: 13.10.2011
  • Europa: 13.10.2011
  • Polska: 13.10.2011
  • Gatunek: Strategiczna
  • od lat 16
  • online
  • przemoc

Might & Magic: Heroes VI to strategia turowa wyprodukowana przez węgierskie studio Black Hole Entertainment i wydana przez Ubisoft. Tytuł ukazał się na komputerach z systemem Windows. Był on prequelem piątej odsłony Might & Magic.

Akcja gry rozgrywa się na kontynencie Thallan, który jest częścią fantastycznego świata Ashan wykreowanego przez Ubisoft na użytek serii Might & Magic. Fabularna kampania toczy się 400 lat przed wydarzeniami ukazanymi w piątej odsłonie cyklu. Kręci się ona wokół dynastii Gryfów - po zabójstwie dotychczasowej głowy rodu piątka jego dzieci przystępuje do pięciu różnych frakcji. Co gorsza, na uboczu dzieją się inne rzeczy, które wstrząsną Thallan - intryga aniołów oraz inwazja demonów z zaświatów.

W Heroes VI możemy wybrać jedną z pięciu wspomnianych frakcji. Z grubsza rzecz biorąc dwie z nich stoją po jasnej stronie mocy, dwie po ciemnej, a jedna jest neutralna. Trzon rozgrywki pozostał z grubsza bez zmian, tj. turowe bitwy rozgrywają się na mapach pokrytych polami po których poruszają się jednostki, a kluczową funkcję pełnią “herosi”, dowódcy poszczególnych armii, choć twórcy zaimplementowali oczywiście tu i ówdzie szereg nowych rozwiązań, mniejszych i większych.

W ‘szóstce’ gromadzimy tylko cztery surowce (zamiast siedmiu), przy czym dwa z nich (drewno i kamienie) występują dość często, trzeci rzadziej (złoto), a czwarty (kryształy) bardzo rzadko. Nowym patentem jest też tak zwana strefa kontroli, która blokuje przejmowanie niektórych obiektów, jeśli wcześniej nie podbijemy lokacji której są one podporządkowane, oraz system reputacji. To, czy będziemy okrutni, czy miłosierni, wpływa na to, jakie klasy otrzymamy i na zakończenie.

Są też mniej znaczące zmiany, dzięki którym możemy np. łatwiej werbować nowych towarzyszy broni, przemieszczać się pomiędzy lokacjami (dzięki portalom) czy wyuczać się nowych magicznych umiejętności bez potrzeby budowania gildii.

Gra oferuje też multiplayer. W nowym trybie wieloosobowym musimy podbić jak najwięcej miast i potem utrzymać kontrolę nad zdobytymi terytoriami.

Podobne gry
Miesięcznik PSX Extreme