Dewy's Adventure
224V

Dewy's Adventure

Dewy's Adventure
 • Wydawca: Konami
 • Wersja językowa: Angielska Angielska
 • Premiery
 • Świat: 26.07.2007
 • Europa: 23.11.2007
 • Polska: Nie wydano
 • Gatunek: Platformowa, Kontrolery ruchu
 • Liczba graczy: 1-4
 • Kontroler ruchu: Tak
 • Tryb 3D: Nie
 • od lat 3

Dewy's Adventure jest platformową grą przygodową, wydaną w lipcu 2007 r. na konsolę Nintendo Wii. Za developing oraz wydanie odpowiadała firma Konami. W 2008 r. udostępniony został port na telefony komórkowe.

Opowiadana w grze historia przyjmuje formę opowieści czytanej małemu chłopcu z magicznej księgi. Pewien mityczny świat rodem z baśni strzeżony był przez Drzewo Siedmiu Kolorów. Pewnego dnia świat ten został najechany przez złego Don Hedrona, który za pomocą swojej Mrocznej Wody chciał pogrążyć go w wieczornych ciemnościach. Drzewu wraz z pomocą zamieszkujących krainę duszków Eau udaje się jednak przegnać adwersarza i zapewnić sobie 1000-letni okres pokoju. Jednak kiedy Don Hedron powrócił ponownie, Drzewo Siedmiu Kolorów nie było już tak silne jak kiedyś i w końcu uległo jego mrocznym siłom. Ostatkami sił Drzewo przekazało swoją moc Dewy'emu - wodnemu duszkowi zdolnemu przeciwstawić się magii najeźdźcy. To do niego będzie należeć misja wyzwolenia krainy spod pęt Don Hedrona.

W odróżnieniu od większości tytułów platformowych, w których kierujemy głównym bohaterem, w Dewy's Adventure graczowi powierzona zostaje kontrola nad planszą, po której porusza się złożony z cieczy bohater. Gra wykorzystuje wbudowany w Wiilota żyroskop do przechylania terenu w taki sposób, aby Dewy natrafiał na wybrane elementy otoczenia, w tym zagadki środowiskowe oraz przedmioty do odnalezienia. Za pomocą d-pada gracz jest też w stanie zmienić temperaturę krainy, a co za tym idzie - stan skupienia Dewy'ego. W przypadku wysokiej temperatury zmienia się on w chmurkę zdolną wywoływać deszcze oraz razić przeciwników piorunami, a w przypadku niskiej temperatury przyjmuje formę lodu zdolnego ochładzać inne elementy planszy. W sumie czeka na nas 6 tematycznych światów, każdy podzielony na 5 misji, w których zbieramy porozrzucane po lokacjach Eau oraz walczymy z bossami blokującymi przejścia do następnych krain.

Poza trybem fabularnym gra oferuje także Edit Mode - rozbudowany edytor plansz, pozwalający graczom tworzyć rozbudowane plansze oparte o własny rozkład świata, przeciwników oraz zagadek. Plansze te mogły być potem przesyłane innym graczom za pomocą usługi WiiConnect24, a w razie problemów z pokonaniem kończącego je bossa, graczowi za pomocą Wii Message Board podsyłane były wskazówki dotyczące przebiegu walki. Z chwilą zamknięcia serwerów dla Nintendo Wii i Nintendo DS, funkcjonalność ta nie jest już dostępna.

Za Dewy's Adventure odpowiedzialny był Shingo Mukaitoge, którego 30-osobowy team developerski tworzył w tym samym czasie inny, przeznaczony na Nintendo Wii tytuł - Elebits (Eledees w Europie i Australii). Amerykańska wersja gry zawierała product placement butelek Aquapod - marki wody mineralnej oferowanej przez firmę Nestle, za co krytykowana była ona w recenzjach.


Opis opracował: Daaku