Star Wars: The Clone Wars - Republic Heroes
1190V

Star Wars: The Clone Wars - Republic Heroes

Star Wars: The Clone Wars - Republic Heroes
 • Premiery
 • Świat: 06.10.2009
 • Europa: 09.10.2009
 • Polska: 09.10.2009
 • Gatunek: Przygodowa, Akcja, Platformowa
 • Liczba graczy: 1-2
 • Kontroler ruchu: Nie
 • Tryb 3D: Nie
 • od lat 3

Star Wars: The Clone Wars - Republic Heroes jest trójwymiarową grą akcji osadzoną w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Wydana została w październiku 2009 r. na wszystkie liczące się platformy (PC, PS3, X360, Wii, PS2, PSP, NDS). Za developing odpowiedzialne było studio Krome Studios (LucasArts Singapore dla wersji DS), a za dystrybucję firma LucasArts.

Galeria - Star Wars: The Clone Wars - Republic Heroes
 • Star Wars: The Clone Wars - Republic Heroes
 • Star Wars: The Clone Wars - Republic Heroes
 • Star Wars: The Clone Wars - Republic Heroes
 • Star Wars: The Clone Wars - Republic Heroes

Gra zarówno pod względem oprawy, jak i fabuły oparta jest o animowany komputerowo serial The Clone Wars. Kolejne misje odbywają się na podstawie wydarzeń napisanych specjalnie na potrzeby tytułu, a pełniących rolę wypełnienia między fabułą sezonu pierwszego i drugiego. Motyw kampanii skupia się na kilku różnych grupach Jedi działających na Ryloth i Aztoc III, które odkrywają kolejne ślady prowadzące do spisku mającego zniszczyć cały układ gwiezdny Naboo za pomocą tajnej superbroni. Na drodze zarówno rycerzy Jedi, jak i wspomagających ich Clone Trooperów staną nie tylko łowca nagród Cad Bane czy skakoański najemnik Kul Treska, ale także Lord Sith Count Dooku wraz z jego uczniem Asajj Ventress. Warto tutaj wspomnieć, że wersja na Nintendo DS powstała z pomocą innego studia developerskiego i zawiera kompletnie inny scenariusz (choć wciąż oparty o fabułę znaną z odcinków serialu).

Na przestrzeni kampanii grywalnych jest 18 postaci: 8 ze strony Jedi, 9 ze strony Clone Trooperów oraz jedna neutralna (wersja na DS zawiera dodatkowe 3 postacie). Wcielimy się w nie w następujących po sobie 40 misjach, różniących się od siebie mechaniką w zależności od stronnictwa, nad którym przejmujemy kontrolę. W przypadku Jedi nacisk położono na elementy platformowe i zręcznościowe, a sami rycerze walki prowadzą za pomocą mieczy świetlnych i zdolności Jedi (np. pchnięcie czy poruszanie przedmiotów). Z kolei w pancerzu Clone Troopera gra przypomina bardziej strzelaninę TPP, a szturmowcy zamiast mieczy korzystają z szerokiego arsenału broni w rodzaju blasterów czy granatów. Niektóre misje zakończone są walką z bossem, podczas której konieczne jest odkrycie konkretnej taktyki na pokonanie go. W dowolnym momencie do kampanii może dołączyć drugi gracz w systemie drop in-drop out co-op.

Gra otrzymała w większości negatywne opinie ze strony prasy. Wielu recenzentów narzekało na paskudną oprawę graficzną, ociężałe i frustrujące sekwencje platformowe, opóźnienie w sterowaniu postacią, brak możliwości zmiany kamery, nieprzemyślany design poziomów, nieciekawie rozwiązany tryb kooperacji, brak podpowiedzi co do walk z bossami, niewyjaśnione skoki w poziomie trudności etc. Z tego powodu Republic Heroes ocenione zostaje "ogólnie niesprzyjającymi" opiniami oraz wynikiem 46% na stronie Metacritic.


Opis opracował: Daaku