Corpse Party: Blood Drive
1957V

Corpse Party: Blood Drive

Corpse Party: Blood Drive
  • Producent: 5pb.
  • Wydawca: XSEED
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 24.07.2014
  • Europa: 20.10.2015
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Przygodowa, Horror
  • Liczba graczy: 1

Corpse Party: Blood Drive to survival-horror z postaciami wykonanymi w stylu chibi. Za produkcję gry odpowiadało 5pb., a za lokalizację XSEED. Tytuł ukazał się wyłącznie na PlayStation Vita.

Historia serii Corpse Party sięga połowy lat 90. Pierwsza jej część była niezależną produkcją (w Japonii tytuły tego typu określane są jako doujinsoft) stworzoną z myślą o komputerach NEC-PC 9801. Główną bohaterką Blood Drive jest Ayumi Shinozaki a akcja toczy się dwa miesiące po wydarzeniach przedstawionych w Corpse Party: Book of Shadows. Shinozaki zapłaciła wówczas wysoką cenę za użycie czarnej magii i nieomal straciła życie w efekcie różnych nieprzyjemnych następstw, jednak w końcu udało jej się wykaraskać. Jej nowa przygoda zaczyna się jednak gdy odwiedza ją znajoma ciotki. Kobieta informuje, że rodzina Shinozaki od pokoleń strzeże “księgi cieni”, która w nieodpowiednich rękach może doprowadzić świat do zguby. Tom ma znajdować się w dawnej rezydencji Makiny Shinozaki, owej ciotki, dlatego Ayumi, wkrótce po dojściu do sił, wyrusza go znaleźć. Scenariusz napisał Makoto Kedouin, twórca pierwowzoru.

Pod względem rozgrywki gra przypomina poprzednika, czyli Book of Shadows z PSP. Akcję przedstawia izometryczna kamera, a my kierujemy podopieczną wykonaną w stylu chibi, co jest dość niecodziennym widokiem jak na survival-horror. Podczas przemierzania mrocznego domostwa nasza postać styka się rozmaitymi niebezpieczeństwami, które mogą ją wysłać na tamten świat, oraz rozwiązuje zagadki. Czasami musi też podejmować decyzje, które w ten lub inny sposób wpływają na jej położenie. Ayumi nie ma za bardzo się czym bronić. W gorących sytuacjach musi ratować się ucieczką, ale nie może biegać bez końca, bowiem ma swoją ograniczoną wytrzymałość. Pomocą służy latarka, jednak jej baterie mogą po pewnym czasie się zużyć, co powoduje, że szanse na przeżycie znacząco maleją.

By podkręcić klimat eksploracji nawiedzonego domostwa, zalecane jest granie w słuchawkach.

Recenzje

Podobne gry