Courier Crisis
2257V

Courier Crisis

Courier Crisis
  • Premiery
  • Świat: Listopad 1997
  • Europa: Listopad 1997
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Zręcznościowa
  • Liczba graczy: 1

Courier Crisis to gra zręcznościowa wyprodukowana przez New Level Software i wydana przez GT Interactive na PlayStation oraz Segę Saturn. Tytuł pozwalał graczom wcielić się kuriera rowerowego.

Produkcja New Level Software nie posiada żadnych fabularnych założeń. Ot, wcielamy się w niej w kuriera rowerowego, którego zadaniem jest dostarczać przesyłki.

Rozgrywka w zamyśle jest prosta: jako kurier odbieramy przesyłkę od klienta, a następnie musimy ją przekazać w stosowne miejsce do odbiorcy. Na wykonanie zadania zwykle mamy bardzo niewiele czasu, dlatego należy się spieszyć, ale z pomocą przychodzi strzałka wskazują cel. Jeśli jednak nam się nie uda, wylatujemy na zbitą twarz z roboty.

Podczas zmagań odwiedzimy sześć miejscówek, między innymi chińską dzielnicę, nabrzeże i bogate centrum. Każda kolejna plansza jest oczywiście trudniejsza od poprzedniej, a łącznie czeka na naszego podopiecznego ponad 250 zleceń. Rzecz jasna pomiędzy punktem A i B życie będą mu uprzykrzać rozmaite trudności pod postacią upierdliwych przechodniów, ruchu drogowego (niezbyt jednak szczególnego) czy psów. Kurier może sobie z niektórymi z nich radzić wymierzając ciosy piąchą i nogą.

Żeby doręczanie przesyłek nie było nazbyt nudne, kurier może też wykonywać triki. Tu i ówdzie wystawiono nawet skocznie, które mu to umożliwiają. Jeśli się postaramy, podopieczny będzie mógł nawet wylądować na dachach.

Zarobionych pieniędzy, swoją drogą, nie trzymamy w skarpecie. Pomiędzy kolejnymi planszami możemy je wydać na nowe rowery z lepszymi ‘osiągami’.

Podobne gry