Floigan Bros. (DC)

Floigan Bros. (DC)

Floigan Bros.
  • Wersja:
  • Premiery
  • Świat: 30.07.2001
  • Europa: 23.11.2001
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Przygodowa, Akcja
  • Liczba graczy: 1

Ocena społeczności

7.37 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Floigan Bros. to gra action-adventure wyprodukowana przez studio Visual Concepts i wydana przez Segę na Dreamcasta w 2001 roku. Tytuł ukazał się z dopiskiem “Episode 1”, ale druga część serii nie miała już okazji się pojawić.

Bohaterami produkcji są dwaj bracia Floigan - Moigle i Hoigle. Moigle to ten większy, ale jednocześnie mniej rozgarnięty, natomiast Hoigle jest jego przeciwieństwem. Bracia żyją na wielkim wysypisku i pewnego dnia wpadają na pomysł, by skonstruować cudaczną maszynę. Niestety, w zadaniu tym będzie chciał im przeszkodzić niejaki Baron Malodorous wraz ze swoimi kocimi pomagierami.

 

Podczas rozgrywki gramy wyłącznie jako Hoigle. Na złomowisku możemy wykonywać rozmaite kontekstowe czynności, o których informuje graficzny interfejs. W ten sposób radzimy sobie z napotykanymi łamigłówkami oraz przeciwnikami wysyłanymi przez Malodorousa. Sednem gameplayu jest jednak współpraca między tytułowymi braćmi. Wiele zadań wymaga, byśmy umiejętnie korzystali z ich umiejętności, lecz z drugiej strony humory Moigle często się zmieniają, co nie pozostaje bez znaczenia. Wprawdzie przeważnie sprawiają one trudności, ale innym razem mogą pomóc. Przykłady? Wielkolud po zobaczeniu pająka nie ruszy się dopóki Hoigle nie ukoi jego nerwów. Innym razem może się jednak poważnie wkurzyć i zacząć rzucać bratem, dzięki czemu ten dostanie się w niedostępnie normalnie miejsca.

 

W grze nie brakuje też fragmentów bardziej zręcznościowych występujących pod postacią minigierek. Nie tylko uatrakcyjniają i urozmaicają one nasze zmagania, ale też dostarczają bohaterom nowych, użytecznych umiejętności.

 

Gra korzystała w swoim czasie z funkcji sieciowych konsoli. Gracze mogli w ten sposób pobierać dodatkowy content.

Podobne gry