Alone in the Dark 2
4093V

Alone in the Dark 2

Alone in the Dark 2
  • Producent: Infogrames
  • Wydawca: Infogrames
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: Grudzień 1995
  • Europa: Marzec 1996
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Przygodowa, Akcja
  • Liczba graczy: 1

Alone in the Dark 2 to gra action-adventure wyprodukowana i wydana przez Infogrames. Tytuł ukazał się m.in. na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation, Sega Saturn i 3DO. W odróżnieniu od pierwowzoru, “dwójka” wyraźnie wyzbyła się klimatów horroru.

Akcja drugiej części Alone in the Dark toczy się trzy miesiące po wydarzeniach przedstawionych w oryginale. Gra pozwala nam ponownie wejść w buty detektywa Edwarda Carnby’ego, który razem ze swoim partnerem Tedem Strykerem poszukuje zaginionej Grace Saunders. Trop wiedzie do rezydencji Hell’s Kitchen, domu szefa mafii. Obaj postanawiają go sprawdzić, ale Stryker początkowo znika, a potem okazuje się, że został zamordowany. Dalej jest jeszcze ciekawiej. Carnby dowiaduje się, że gangsterzy to tak naprawdę piraci sprzed kilkuset, którzy osiągnęli nieśmiertelność dzięki magii voodoo. Jaki jest ich prawdziwy cel?

 

Druga część w założeniach przypomina ‘jedynkę’, ale pewne akcenty zostały w niej rozłożone inaczej. Przede wszystkim teraz ważniejsza jest akcja, straszenie natomiast zeszło na dalszy plan. Carnby zmaga się głównie z ruszającymi się żwawo piratami i gangsterami, a nie człapiącymi ledwo umarlakami. A ci używają też karabinów maszynów, co sprawia, że są tym bardziej groźni. Nasz podopieczny jednak także nie jest ułomkiem. Do jego dyspozycji są pistolety, strzelby, karabiny a nawet miecz.

 

Carnby nie jest jedyną grywalną postacią. Wcielamy się tu także we wspomnianą Grace Saunders. Grace jest dzieckiem, dlatego nie może walczyć z nieprzyjaciółmi bezpośrednio. Zamiast tego musi ich unikać lub w ostateczności zastawiać pułapki używając do tego znaleźnych przedmiotów.

 

W grze oczywiście nie brakuje też zagadek. “Świat” AitD2 jest większy niż ten z pierwszej części, lecz z drugiej strony jego struktura jest w pełni liniowa. Odwiedzimy tu zatem nie tylko rezydencję Hell’s Kitchen, ale także przylegające do niej ogrody oraz jaskinie skrywające największe tajemnice.

Podobne gry