Magic Carpet
2439V

Magic Carpet

Magic Carpet
  • Premiery
  • Świat: 1996
  • Europa: 1996
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Zręcznościowa, Akcja, Inna
  • Liczba graczy: 1

Magic Carpet to gra action-adventure wyprodukowana przez Bullfrog Productions i wydana przez Electronic Arts na komputery osobiste, PlayStation i Saturna. Przy jej tworzeniu brał udział Peter Molyneux. Magic Carpet to jeden z najważniejszych tytułów w jego dorobku, w momencie premiery media branżowe okrzyknęły go mianem rewolucji.

Akcja gry rozgrywa się w świecie, w którym odnalezienie many sprokurowało wielką katastrofę. Surowiec ten miał początkowo wiele pozytywnych zastosowań, ale z czasem jego eksploatacja doprowadziła do wymierania natury. Wielu czarnoksiężników postanowiło gromadzić manę do swoich niecnych celów, a w końcu prowadzić o nią wojny wykorzystując do tego celu przyzywane potwory (które w końcu się zbuntowały). My wcielamy się tutaj w ostatniego sprawiedliwego, który musi przywrócić równowagę świata po tym, jak ten został niemal doszczętnie zniszczony.

 

Akcję śledzimy z perspektywy pierwszej osoby. Nasz podopieczny, który także jest czarnoksiężnikiem, porusza się na swoim czarodziejskim dywanie. Na przejście czeka tu pięćdziesiąt poziomów, podczas których musimy zgromadzić wystarczającą ilość many i zostawić ją w zamku.

 

Po odnalezieniu many (występującej pod postacią złotych kul) musimy rzucić zaklęcie pozwalające nam ją zgarnąć - nie możemy sobie jej tak po prostu wziąć. Po drugie, musimy też posiadać zamek. Na początku jest on niewielki, więc nie może pomieścić wszystkiego, ale z czasem można go rozbudować.

 

W świecie Magic Carpet nie brakuje oczywiście nieprzyjaciół. Z nimi możemy się uporać ciskając ognistymi kulami, piorunami czy sprowadzając deszcz meteorytów. Są też zaklęcia pomocnicze (regeneracja zdrowia, osłony), możliwość przyzwania armii szkieletów, tworzenia wulkanów czy rozdzielania mas lądowych - niczym bóg.

Podobne gry