Rapid Racer
2569V

Rapid Racer

Rapid Racer
  • Premiery
  • Świat: Październik 1997
  • Europa: Październik 1997
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Wyścigi
  • Liczba graczy: 1-2

Rapid Racer to gra wyścigowa z udziałem motorówek wyprodukowana przez europejski oddział Sony Computer Entertainment. Tytuł ukazał się na PlayStation i był jednym z pierwszych, które korzystały z funkcji kontrolera DualShock.

Rapid Racer bierze na tapetę rzadko spotykane w grach wyścigi motorówek. Jest też jednym z pierwszych tytułów, które robiły użytek z funkcji DualShocka. Po pierwsze, mogliśmy do sterowania pojazdem używać gałek, po drugie - pad wibrował mocniej lub słabiej w zależności od sytuacji, np. od tego jak bardzo wzburzona jest woda.

 

Gra posiada różne warianty zabawy. W trybie dla jednego gracza jest to One Race (pojedynczy wyścig), Time Trial, Championship i Bonus Rounds. Championship to mistrzostwa składające się z sześciu wyścigów. By w nich wygrać, musimy zdobyć największą liczbę punktów w klasyfikacji generalnej. W Bonus Round, który najpierw należy odblokować, rozchodzi się z kolei o to, by podczas wyścigu przepływać przez różnokolorowe bramki. Ważną funkcję pełnią boje. W sumie znajdziemy ich cztery rodzaje - zieloną (turbo), czerwoną (spowalnia maszynę), niebieską (zamraża czas) i żółtą (zebranie pięciu pozwala uzyskać dostęp do bonusa).

 

W multiplayerze grać może nawet pięć osób, choć nie jednocześnie (jednocześnie grać mogą tylko dwie). Tryb wieloosobowy, oprócz zwykłego pojedynczego wyścigu, także oferuje mistrzostwa, a ponadto Sudden Death (polegający na zrobieniu okrążenia w odpowiednim czasie; zwycięzcy przechodzą dalej, przegrani odpadają) oraz Winner Stays On (wyścig w którym biorą udział dwie osoby, wygrany takiej rywalizacji przechodzi dalej).

 

W produkcji Sony do wyboru mamy dziewięć motorówek (które da się modyfikować) oraz sześć miejscówek, w których odbywają się zawody. Po spełnieniu odpowiednich warunków można nawet odblokować generator umożliwiający tworzenie nowych torów.

Podobne gry