Mars Matrix
1317V

Mars Matrix

Mars Matrix
  • Premiery
  • Świat: 09.11.2000
  • Europa: Nie wydano
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Strzelanina
  • Liczba graczy: 1-2

Mars Matrix to scrollowana strzelanka (shmup) wyprodukowana przez Takumi Corporation i wydana przez Capcom. Tytuł ukazał się pierwotnie na automatach, a następnie został przeniesiony na Dreamcasta. Był to jeden z trzech wspólnych projektów obu wspomnianych firm. Pozostałe dwa to Giga Wing i Giga Wing 2.

Mars Matrix rozgrywa się w dalszej przyszłości i opowiada o konflikcie między siłami ziemskimi a armią buntowników z Marsa. Dwieście lat przed rozpoczęciem gry na Czerwoną Planetę zostaje wysłana misja z kolonistami, którzy są jedyną nadzieję na rozwiązanie palącego problemu coraz powszechnego głodu. Ci odkrywają jednak na miejscu pozostałości po bardzo dawnej zaawansowanej cywilizacji i pewni swojej siły rzucają rękawice Ziemianom przesyłając im deklarację niepodległości. Wojna wisi więc w powietrzu.

 

My stajemy tu po stronie Ziemian. Gra pozwala nam zasiąść za sterami statku o nazwie Mosquito, którego nazwa jest jak najbardziej odpowiednia. Unikalnym mykiem w Mars Matrix jest możliwość wchłaniania/zasysania pocisków wystrzeliwanych przez przeciwników, co czynimy poprzez przyciśnięcie przycisku “fire” (zwykły atak także jest tu jednak dostępny). Innym ciekawym rozwiązaniem jest obecność power-upów dostarczającym naszemu statkowi ‘doświadczenia’, które rozwija jego potencjał bojowy, a także podbija mnożnik punktów. Zdobywamy je zestrzeliwując licznie występujących tu oponentów.

 

Wersja na Dreamcasta została dopakowana względem tej z automatów. Oprócz zwykłej ‘kampanii’ posiadacze sprzętu Segi mają do wyboru Elite Mode, specjalny tryb, który umożliwia rozegranie głównego wątku wraz z modyfikacjami, Score Challenge (próba wykręcania jak najlepszego wyniku), czy opcje umożliwiające szlifowanie umiejętności na pojedynczych levelach. Jest również intro, galeria i sklep, w którym można odblokować różne ciekawe ustawienia. Co warto dodać, na DC o dwie cyfry powiększony licznik punktów.

Podobne gry