Giga Wing

Giga Wing

7,8
4 oceny

Ocena wg platformy:

DC 7.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Takumi Corporation
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
11.11.1999
Europa:
20.10.2000
Producent:
Takumi Corporation
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
11.11.1999
Europa:
20.10.2000

Giga Wing - opis gry

Giga Wing to scrollowana strzelanina (tzw. shmup) wyprodukowana przez japońskie studio Takumi i wydana w Europie przez Virgin Interactive. Tytuł ukazał się pierwotnie na automatach, a później został przeniesiony na Dreamcasta.

Akcja dzieje się w fikcyjnym steampunkowym uniwersum inspirującym się wydarzeniami z rzeczywistości. Gra pozwala nam się wcielić w jednego z czterech pilotów, którzy wyruszają, by zniszczyć tzw. Medalion - boski kamień będący przyczyną wielu wojen pustoszących świat na przestrzeni wieków.

 

Giga Wing to tzw. shmup wertykalny, co oznacza, że ekran przesuwa się w nim z góry na dół. Dość mocno przypomina on serię 194X autorstwa Capcomu. Wspomnieni na wstępie bohaterowie mają swoje własne wątki fabularne, które wieńczy dobre lub złe zakończenie. Można także sformować dwuosobowe ekipy, co daje nam dostęp do dodatkowego scenariusza.

 

Jak na shmupa przystało podczas rozgrywki atakują nas rzesze przeciwników, a po ekranie fruwają literalnie dziesiątki różnokolorowych pocisków. Do samoobrony używamy dwóch przycisków. Za pomocą A odpalamy zwykłą broń, a jeśli przytrzymamy ten przycisk dłużej włączamy Repel Force. Jest to specjalna osłona zdolna odbijać ataki nieprzyjaciół. Przycisku B używamy z kolei do odpalania bomb, które niszczą wszystko na danym obszarze i zapewniają chwilową nietykalność. Ich ilość jest jednak ograniczona. Oprócz tego do dyspozycji mamy również dopałki zwiększające potencjał bojowy naszego pojazdu.

 

Giga Wing wyróżnia zwłaszcza system punktów. Te pomnażamy zbierając medale zostawiane przez zniszczonych przeciwników lub elementy otoczenia. Maksymalnie zdobycz może zostać pomnożona przez 100, a to sprawia, że najlepsze wyniki osiągane w produkcji Takumi są naprawdę kosmiczne. Rekord świata wynosi 294,631,625,840,450 punktów.

 

Gra posiada dwa tryby - Arcade oraz Score Attack. Ten drugi pozwala nam się skupić tylko na pomnażaniu punktów, choć zaznaczyć trzeba, iż pomimo nieskończonej liczby żyć mnożnik kasuje się po utracie życia lub wykorzystaniu bomby.

Wideo - Giga Wing

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper