Sonic Advance (GBA)

Sonic Advance (GBA)

Sonic Advance
  • Premiery
  • Świat: 20.12.2001
  • Europa: 08.03.2002
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Platformowa
  • Liczba graczy: 1-4

Ocena społeczności

7.615 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Sonic Advance to dwuwymiarowa platformówka wyprodukowana przez Sonic Team i studio Dimps z myślą o Game Boy Advance. Tytuł wszedł do historii jako pierwsza gra z maskotką Segi wydana na sprzęcie Nintendo.

W Sonic Advance do dyspozycji otrzymujemy cztery postacie, których zadaniem jest powstrzymać Dr. Eggmana przed przejęciem Wyspy Południowej. Są to Sonic, Tails, Knuckles i Amy. Każda z nich posiada jakąś unikalną dla siebie umiejętność. Najbardziej spośród wszystkich wyróżnia się Amy, której brak m.in. charakterystycznej umiejętności zmieniania się w kulkę w trakcie skoku.

 

Na przejście czeka tu sześć światów po dwie plansze każdy. W pierwszym musimy przejść z punktu A do punktu B, a w drugim wygrać z bossem. Rozgrywka przypomina klasyczne odsłony Sonica z Mega Drive. Nasz podopieczny (lub podopieczna) zbiera porozrzucane w wielu miejscach pierścienie i często rozwija znaczące prędkości. Kontakt z przeciwnikiem lub przeszkodą kończy się utratą wszystkich świecidełek, a kontakt przy pustych ‘kieszeniach’ - utratą życia. Gra dobiega końca jeśli stracimy je wszystkie.

 

W każdym świecie znaleźć możemy specjalne źródełko (Special Spring), które zabiera nas do bonusowego etapu polegającego na jeździe na snowboardzie i kolekcjonowaniu pierścieni. Zrealizowanie wytycznych nagradzane jest kryształem, a zebranie ich wszystkich otwiera dostęp do bonusowego świata.

 

Atrakcją dostępną poza głównym wątkiem jest ogródek, w którym możemy hodować stworki Chao. Podobne rozwiązanie było dostępne już w innych grach Segi, jednak do Sonic Advance trafiło w nieco uboższej wersji.

Podobne gry