SKLEP
Fire Emblem (GBA)

Fire Emblem (GBA)

Fire Emblem
  • Premiery
  • Świat: 25.04.2003
  • Europa: 16.07.2004
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Strategiczna
  • Liczba graczy: 1-4
  • od lat 7
  • przemoc

Ocena społeczności

8.35 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Fire Emblem to strategia turowa wyprodukowana przez studio Intelligent Systems i wydana przez Nintendo na Game Boy Advance. Gra była siódmą odsłoną serii Fire Emblem i pierwszą, która oficjalnie trafiła na Zachód (dlatego nie posiadała żadnego podtytułu).

Gra jest prequelem Fire Emblem: Fuuin no Tsurugi (tytuł ten nie został wydany poza Japonią) i ma z tą częścią dość istotne fabularne związki. Akcja dzieje się na kontynencie Elibe, a scenariusz składa się z głównych części. Pierwsza przedstawia perypetie Lyndis, która pełni rolę stratega i pewnego dnia dowiaduje się, że jest wnuczką markiza. Druga skupia się na zmaganiach Eliwooda i Hectora walczących z siłami Czarnego Szponu, organizacji posiadającej możliwość tworzenia humanoidalnych istot podporządkowanych jej liderowi.

 

Gameplay Fire Emblem opiera się na podobnych zasadach co poprzednie części. Batalie toczą się na polach bitew, które pokryte są szachownicami. Na mapach poruszamy się naszymi podkomendnymi, a gdy dochodzi do zwarcia gra ukazuje nam potyczkę między rywalizującymi jednostkami. Twórcy przygotowali ponad czterdzieści profesji różniących się umiejętnościami i ekwipunkiem. Siódma odsłona serii Intelligent Systems wprowadza do formuły nowe rozwiązania, jak tutorial (niedostępny na Hardzie) oraz nowego rodzaju wytyczne, np. przetrwanie pewnej liczby tur czy dotarcie do określonego punktu na mapie. Jednostki mogą się z czasem rozwijać dzięki zdobywanemu doświadczeniu oraz pogłębiać relacje między sobą, co rzutuje i na system walki, i na fabułę.

 

Poza podstawowym głównym wątkiem gra oferuje też alternatywny tryb, która umożliwia prześledzenie historii Hectora (jest ona podobna do Eliwooda, ale różni się jednak paroma szczegółami odzwierciedlających perspektywę zupełnie innej postaci) oraz multiplayer, w którym rywalizować może ze sobą czterech graczy jednocześnie.

Podobne gry
Miesięcznik PSX Extreme

Miesięcznik PSX Extreme