The Legend of Legacy
3829V

The Legend of Legacy

The Legend of Legacy
  • Producent: FuRyu
  • Wydawca: FuRyu
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 22.01.2015
  • Europa: 05.02.2016
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: RPG
  • Liczba graczy: 1

The Legend of Legacy to japońska gra RPG wyprodukowana i wydana przez FuRyu na 3DS-a. Tytuł promowany był jako duchowy spadkobierca serii SaGa oraz (j)RPG-ów z lat 90. W jego produkcję zaangażowane były osoby, które miały udział w tworzeniu wspomnianego cyklu.

The Legend of Legacy nie posiada scenariusza sensu stricto. Są tylko ogólne założenia, które otrzymujemy po rozpoczęciu przygody. Co z nimi zrobimy - zależy od nas. Otóż historia opowiada o wyspie Avalon, która dziesięć lat wcześniej wynurzyła się z odmętów morza. Z Avalon związanych jest mnóstwo dziwnych opowieści - o widywanych tam duchach, tajemniczych ruinach, artefaktach pozostawionych rzekomo przez bogów itd. My wcielamy się w jednego z siedmiu podróżników, którzy wyruszają na wyspę, by odkryć jej tajemnice. Jest to m.in. Bianca, dziewczyna z amnezją, rycerz Garnet, najemnik Owen i żabi książę Filmia. Każda z postaci, rzecz jasna, ma swoje motywacje.

Gra, w odróżnieniu od wielu innych jRPG-ów, jest nieliniowa, co jest też jedną z cech, które przywodzą na myśl serie SaGa. To od nas zależy, w jaki sposób dotrzemy do celu. Jeśli chodzi natomiast o walki, te są turowe, a przeciwnicy widoczni są podczas eksploracji. Jednym z promowanych patentów było zespolenie “świata gry i gameplayu”. Otóż wyspę zamieszkują rozmaite duchy, które dzielą się na cztery typy (w zależności od żywiołu). Za pomocą specjalnej komendy dostępnej w trakcie pojedynku możemy z nimi wchodzić w sojusz (przeciwnicy też jednak mogą to robić), co daje dostęp do specjalnych umiejętności. Inną naleciałością charakterystyczną dla SaGi jest system rozwoju. Nasi podopieczni doskonalą swe zdolności poprzez używanie już dostępnych technik.

Na wyspie dostępne jest tylko jedno miasto, Initium, założone przez przybywających na Avalon podróżników. Pełni ono również funkcję bazy wypadowej dla nas - znajdziemy tam sklepy oraz inne przybytki. Dla przykładu - możemy sprzedawać własne mapy lub płacić za transport dóbr statkami, które dostarczą towary z innych portów. Mapy tworzymy eksplorując kolejne regiony wyspy. W przypadku statków mamy do wyboru trzy opcje - mały statek, średni i duży. Wybór dużego sprawi, że zapłacimy więcej i dłużej zaczekamy na dostawę, ale szansa, że otrzymamy coś ciekawego wzrasta.

Gra robi użytek z funkcji Wi-Fi. Za ich pomocą gracze mogą do siebie wysyłać statki z przedmiotami.

Podobne gry