Diablo III: Reaper of Souls - Ultimate Evil Edition (PS3)

Diablo III: Reaper of Souls - Ultimate Evil Edition (PS3)

Diablo III: Reaper of Souls - Ultimate Evil Edition
 • Producent: Blizzard Entertainment
 • Wydawca: Activision Blizzard
 • Polski dystrybutor: CDP.pl
 • Wersja językowa: Polska Pełna
 • Premiery
 • Świat: 19.08.2014
 • Europa: 19.08.2014
 • Polska: 19.08.2014
 • Gatunek: RPG akcji
 • Liczba graczy: 1-4
 • od lat 16
 • online
 • przemoc

Ocena społeczności

8.649 głosów
-

Ocena PPE.pl

9.0 Czytaj recenzję

Diablo III: Reaper of Souls - Ultimate Evil Edition to trzecia odsłona hack’n’slasha wydana razem z dodatkiem Reaper of Souls. Gra pojawiła się na PS4, PS3, XONE oraz X360 oraz na PC w formie rozszerzenia. Za jej produkcję odpowiedzialne jest studio Blizzard Entertainment.

Fabularnie “trójka” nawiązuje do poprzednich dwóch części - akcja ma miejsce dwadzieścia lat po wydarzeniach ukazanych w Diablo II. Dwadzieścia lat po wydarzeniach przedstawionych w Diablo II kometa spada na katedrę w Starym Tristram - tę samą, której podziemia przeczesywaliśmy w części pierwszej. Zadaniem gracza jest zbadać tajemnicze zjawisko i jego skutki pod postacią m.in. przywróconych do życia umarlaków. Na swojej drodze spotka postacie znane z poprzednich odsłon (np. Deckard Cain), a także zupełnie nowych, wzbogacających uniwersum bohaterów. Całą historię podzielono ogólnie na cztery akty.

W Diablo III sami tworzymy własną postać wybierając jej płeć i profesję. Do wyboru są barbarzyńca, mnich, łowca demonów, szaman i czarownik. Sedno rozgrywki to eksploracja lochów, w których wyrzynamy rozmaitych przeciwników, od umarlaków po prawdziwe demony, oraz zgarniamy porozrzucane po kątach skarby. W przeciwieństwie do np. miast pomieszczenia w dungeonach generowane są losowo, dzięki czemu nie musimy za każdym razem biegać po identycznie wyglądających korytarzach.

Każda z profesji posiada specyficzny dla siebie zestaw umiejętności, które podzielić można na kilka rodzajów. Skille odblokowuje się wraz z kolejnymi poziomami doświadczenia i można je modyfikować runami, co owocuje nadaniem atakowi nowych właściwości lub doprowadza do wzrostu statystyk. Inny aspekt dodający głębi systemowi walki to liczny ekwipunek. W Diablo III mamy na niego kilkanaście slotów odpowiadającym przeważnie różnym częściom ciała. Każdy rodzaj sprzętu w pewien sposób wpływa na atrybuty podopiecznego, toteż wymaga się od nas, by regularnie nim żonglować. Wyposażenie zdobywamy w sklepach, dungeonach, możemy je również stworzyć samemu. Personalizacja postaci miewa jednak poza tym także wymiar czysto estetyczny - twórcy udostępnili bowiem barwniki, dzięki którym zmieniamy kolor noszonego żelastwa.

Wersja konsolowa Diablo III może się pochwalić nowym, ułatwiającym zarządzanie postacią interfejsem graficznym przygotowanym z myślą o użytkownikach padów. Dodano oprócz tego nową umiejętność, czyli unik, a także lokalny multiplayer dla czterech osób (jest również sieciowy) bez split-screena - gracze za pomocą nośników danych podłączanych pod USB mogą przenosić swoje postacie między konsolami znajomych. Usunięto natomiast słabo oceniany na komputerach dom aukcyjny (gracze wciąż mogą jednak handlować między sobą) i zrezygnowano z wymogu stałego podłączenia do Sieci. Rozszerzenie Reaper of Souls wprowadza do gry między innymi nową postać Krzyżowca, piąty akt, tryb przygodowy, nowe moce oraz ulepszony system generowania przedmiotów.  
 

Podobne gry