Metropolis Street Racer
4310V

Metropolis Street Racer

Metropolis Street Racer
  • Premiery
  • Świat: 03.11.2000
  • Europa: 03.11.2000
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Wyścigi
  • Liczba graczy: 1-2

Metropolis Street Racer to zręcznościowa gra wyścigowa wyprodukowana przez studio Bizarre Creations i wydana przez Segę na Dreamcasta. MSR jest jednym z najlepiej ocenianych arcade racerów w historii gatunku. Tytuł wprowadził innowacyjne rozwiązanie pod postacią kudosów, punktów, które nagradzają gracza za widowiskową jazdę. Jego duchowym następcą była seria Project Gotham Racing.

Metropolis Street Racer kręci się wokół rozbudowanego trybu singlowego. Rzecz polega tu na tym by być nie tylko szybkim, ale również również robić wrażenie na kierowcach swoim widowiskowym stylem jazdy. Twórcy postawili przed graczem różne wyzwania. Może to być próba pobicia jakiegoś czasu, wyścigi jeden na jednego, wyścig z wieloma oponentami, mistrzostwa składające się z kilku zawodów i rywalizacja na konkretnych zasadach. Dziesięć wyzwań to jeden ‘chapter’, takich rozdziałów jest tu natomiast aż 25. Żeby było jeszcze ciekawiej, każde zadanie odbywa się na innym torze, sztuk grubo ponad 200, umiejscowionym w Londynie, San Francisco lub Tokyo. Bizarre Creations pomyślało nawet o zmiennych warunkach pogodowych.

 

By robić postępy, gracz będzie potrzebował kudosów. Otrzymać je można nie tylko za wypełnione zadania (im trudniejsze, tym większa zdobycz), ale również za pewne czynności wykonywane na torze, np. widowiskowe poślizgi albo za brak stłuczek z elementami otoczenia/rywalami.

 

Z czasem można nabywać coraz to nowsze samochody. Aby je kupić, należy wziąć udział w wyzwaniu, które zwykle polega na zmieszczeniu się w dopuszczanym przez grę limicie czasowym. Jeśli się uda, nowe auto możemy modyfikować według własnego widzimisię (zmienić kolor, włączyć/wyłączyć ABS itd. itp.).

 

Gra posiada tryb wieloosobowy dla dwóch graczy oraz funkcje sieciowe, choć nie dawały one możliwości ścigania się bezpośrednio z innymi. Zamiast tego istniała możliwość np. dzielenia się najlepszymi czasami. Posiadacze podłączonego do sieci Dreamcasta mieli też dostęp do specjalnej strony ze wskazówkami, najlepszymi czasami, wynikami, duchami przejazdów oraz innymi atrakcjami. Strona przestała działać w marcu 2002 roku.

Podobne gry