SKLEP
Sonic R
2942V

Sonic R

Sonic R
  • Premiery
  • Świat: 31.10.1997
  • Europa: 11.12.1997
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Wyścigi
  • Liczba graczy: 1-2

Sonic R to gra wyścigowa z udziałem postaci z uniwersum serii Sonic the Hedgehog. Za jej produkcję -- podobnie jak w przypadku Sonic 3D: Flickies' Island -- odpowiadało studio Traveller’s Tales wraz z Sonic Team. Tytuł ukazał się na Saturnie w 1997 roku.

Sonic R posiada fabułę, która nie odbiega od platformerów z niebieskim jeżem w roli głównej. Otóż Dr Robotnik znów postanowił zagrozić światu i ktoś musi go powstrzymać. Tym razem jednak w mniej tradycyjny sposób - ścigając się.

 

W grze mamy do wyboru dziesięć grywalnych postaci - każda ściga się używając w tym celu innych środków. Sonic np. biega, Knuckles potrafi szybować, a Amy Rose posiada do dyspozycji samochodzik. Sonic R nie odbiega drastycznie od innych kart-racerów, ale twórcy położyli tu jednak większy nacisk na eksplorację i skakanie.

 

Tory oparto tematycznie na miejscówkach z serii Sonic the Hedgehog. Podczas rozgrywki zgarniamy pierścienie, których pewna ilość otwiera skróty lub daje boosta do szybkości. W Sonic R są i inne atrakcje, jak power-upy w rodzaju osłon umożliwiających przebycie wody lub złapanie pierścieni znajdujących się pewną odległość od nas, a także żetony i Chaos Emeralds, które odblokowują bonusowe postacie, np. samego Dr Robotnika.

 

Sonic R wprowadza też różne warunki pogodowe. Przed wyścigiem możemy wybrać czy ma być słonecznie, padać deszcz lub śnieg. Decyzja wpływa na rozgrywkę, ponieważ śnieg sprawia, że zamarza woda, a to otwiera przed zawodnikami nowe możliwości w trakcie rywalizacji.

 

Tryb fabularny we wspólnej produkcji Traveller’s Tales i Sonic Team nie jest długi, co było powodem krytyki tej skądinąd solidnej gry. Ci, którzy chcą z niej wycisnąć więcej, mogą skupić się na odblokowywaniu bonusowej zawartości, pobijaniu rekordów w Time Attack lub rywalizacji ze znajomym w multiplayu dla maksymalnie dwóch osób.

Podobne gry
Miesięcznik PSX Extreme