SKLEP
Turok: Dinosaur Hunter
3726V

Turok: Dinosaur Hunter

Turok: Dinosaur Hunter
  • Premiery
  • Świat: 28.02.1997
  • Europa: Marzec 1997
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Strzelanina FPP
  • Liczba graczy: 1

Turok: Dinosaur Hunter to strzelanina z widokiem z perspektywy pierwszej osoby wyprodukowana przez studio Iguana Entertainment i wydana przez Acclaim Entertainment na Nintendo 64. Gra powstała na kanwie komiksu o tym samym tytule, ciesząc się w momencie premiery sporym uznaniem ze strony mediów branżowych i graczy.

W uniwersum gry Ziemia odgrodzona jest barierą od Lost Land, zamieszkanej przez dinozaury i inne istoty krainy, w której czas nie ma znaczenia. Turok to osoba, która jej strzeże, a w tym przypadku służbę tą pełni indianin Tal’Set. Jego zadaniem jest powstrzymanie niejakiego Campaignera pragnącego zdobyć artefakt umożliwiający zniszczenie bariery. Chronoscepter, bo tak nazywa się przedmiot, został podzielony na osiem części - gracz wcielając się w Turoka musi odnaleźć je wszystkie.

Produkcja Iguana Entertainment to strzelanina, ale istotną częścią rozgrywki jest także eksploracja. Turok rozpoczyna w bazie wypadowej, w której znajdują się portale do kilku innych plansz. Przemierzając je należy odnaleźć pewną ilość kluczy pozwalającą otworzyć dostęp do kolejnych etapów. Głównemu bohaterowi pomagają w tym umiejętności skakania, pływania, wspinania czy czołgania.

Na każdym poziomie znajduje się jedna część artefaktu, którą należy zgarnąć. W trakcie poszukiwań walczymy z przeróżnymi przeciwnikami - kłusownikami, strzelcami, innymi indianami, dinozaurami, demonami lub przerośniętymi insektami. Przeróżne są też bronie - począwszy od sztyletów, a skończywszy na futurystycznych pukawkach. W zależności od tego, którą część przeciwnika trafimy inna jest animacja śmierci. Gra premiuje zabijanie na krótkie odległości, bowiem przedmioty pozostawiane przez martwych nieprzyjaciół szybko wyparowują.

O samopoczuciu Turoka informują punkty zdrowia, które umieszczono w lewym dolnym rogu ekranu. Można je regenerować używając medykamentów lub ubijając neutralnie nastawioną zwierzynę.

Podobne gry
Miesięcznik PSX Extreme