Tornado Outbreak
1592V

Tornado Outbreak

Tornado Outbreak
  • Premiery
  • Świat: 29.09.2009
  • Europa: 13.11.2009
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Zręcznościowa
  • Liczba graczy: 1-2
  • od lat 7
  • przemoc

Tornado Outbreak (wcześniej Zephyr: Rise of the Elementals) to gra zręcznościowa wyprodukowana przez Loose Cannon Studios i wydana przez Konami. Tytuł ukazał się na PlayStation 3, Xboxie 360 oraz Wii.

Fabuła Tornado Outbreak kręci się wokół grupy tzw. Wojowników Wiatru (Wind Warriors) dowodzonych przez kapitana Nimbusa. Ich zadaniem jest stabilizowanie atmosfery na niezamieszkanych planetach. Głównym bohaterem jest Zephyr, świeżo upieczony lider tejże grupy. Historia rozpoczyna się w momencie gdy ekipa odnajduje istotę o nazwie Omegaton, która została zaatakowana przez zakapiorów zwanych Fire Flyers. Powodem tej napaści było sześć orbów mocy, które zostały skradzione. Zephyr wraz z kompanami musi je teraz odzyskać.

Rozgrywka Tornado Outbreak mocno przypomina serię Katamari Damacy. W trakcie rozgrywki kierujemy poczynaniami Zephyra, który przybiera postać trąby powietrznej. Trąba ta następnie może rosnąć, co osiąga się wchłaniając rozmaite porozmieszczane na planszy budynki, począwszy od tych niewielkich, a skończywszy na większych (jak budynki). Naszym podstawowym celem jest znalezienie pewnej liczby Fire Flyers, w czym pomocą służy radar. Niektórych z nich nie da się jednak zgarnąć dopóki, dopóty Zephyr nie osiągnie odpowiedniej wielkości. Tu i ówdzie znajdziemy też power-upy

Gra składa się z kilku etapów, po pięć plansz każdy. Pierwsze trzy plansze polegają na tym, co opisane powyżej. Czwarta jest bardziej zręcznościowa - musimy w jej trakcie starać się przelatywać przez obręcze, aby skumulować energię. Ostatnia plansza to natomiast starcie z bossem, podczas którego musimy mashować przyciski.

Pomiędzy planszami gra raczy nas animowanymi scenkami popychającymi fabułę naprzód. Całość da się ukończyć w około dziesięć godzin. Żywotność wydłuża kolekcjonowanie znajdziek, co odblokowuje bonusy, oraz multiplayer dla dwóch osób.

Podobne gry