TD Overdrive: The Brotherhood of Speed
2359V

TD Overdrive: The Brotherhood of Speed

TD Overdrive: The Brotherhood of Speed
  • Premiery
  • Świat: 27.05.2002
  • Europa: 05.07.2002
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Wyścigi
  • Liczba graczy: 1-2

TD Overdrive: The Brotherhood of Speed to zręcznościowa gra wyścigowa wyprodukowana przez studio Pitbull Syndicate i wydana przez Infogrames na PlayStation 2, Xboxa i komputery osobiste. Gra była siódmą częścią popularnej w swoim czasie serii Test Drive.

TD Overdrive, co ciekawe, napędza wątek fabularny, choć jest on bardziej tylko pretekstem do podjęcia działań. W grze wchodzimy w buty ścigającego się nielegalnie kierowcy, niejakiego Dennisa Blacka. Pewnego razu zostaje on poproszony żeby zastąpić kolegę po fachu, który uległ wypadkowi w trakcie wyścigu.

 

Gra oferuje kilka podstawowych wariantów zabawy. Pierwszy to Quick Race, w którym możemy wybrać dowolny dostępny samochód (nie wszystkie otrzymujemy od razu) i rozegrać szybki wyścig przydający się do szlifowania własnych umiejętności. Dalej mamy Single Race, w którym dostępnych jest kilka opcji - rywalizacja polegająca na przejechaniu z punktu A do punktu B po zatłoczonych ulicach, pokonaniu pewnej liczby okrążeń, zawody w stylu wyścigów dragsterów i Cop Chase, w którym wcielamy się w policjanta pilnującego ruchu na drogach.

 

Najważniejszy jest Underground - tutejszy tryb fabularny. W jego trakcie odwiedzimy cztery miejscówki - San Francisco, Tokyo, Londyn i Monako. Do rozegrania jest blisko pięćdziesiąt wyścigów. By przebić się do następnego, musimy zazwyczaj zająć miejsce w pierwszej trójce. Zawody bywają różnego rodzaju, nie odbiegając od tego, czym raczy nas tryb Single Race. Wszystkich samochodów jest w produkcji Pitbull łącznie 26. Model jazdy jest w TD Overdrive całkowicie zręcznościowy, toteż nie ma znaczących konsekwencji, jeśli zaczniemy rozstawiać po ulicach inne pojazdy. Na uwagę zasługuje zwłaszcza agresywne AI rywali, którzy zachowują się realistycznie i nie dają za wygraną.

 

Co ciekawe, pomiędzy wyścigami możemy zagrać w Ponga - albo samemu, albo razem ze znajomym. Atrakcja ta nie jest jednak dostępna w wersji PeCetowej.

Podobne gry