Slam Tennis
673V

Slam Tennis

Slam Tennis
  • Premiery
  • Świat: 02.08.2002
  • Europa: 02.08.2002
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Sportowa
  • Liczba graczy: 1-4

Slam Tennis to gra sportowa traktująca o tenisie wyprodukowana i wydana przez firmę Infogrames. Tytuł ukazał się tylko na konsolach PlayStation 2 i Xbox.  Była to pierwsza produkcja tego typu na sprzęcie Microsoftu.

Slam Tennis próbuje znaleźć złoty środek między grami stawiającymi na realizm, a tymi bardziej arcade’owymi, jak seria Virtua Tennis. Do wyboru mamy tu szesnaście zawodników i zawodniczek - są wśród nich nazwiska znane z prawdziwych kortów, a także postacie kompletnie fikcyjne. Do rozwiązań znanych z innych tego typu gier, czyli podpięcia różnych rodzajów uderzeń pod inne przyciski pada, dodano też specjalny wskaźnik zapełniający się po udanym odbiciu piłki (im bardziej efekciarsko to zrobimy, tym bardziej tenże wskaźnik się zapełni). Jeśli dobije do końca, będziemy mogli wykonać specjalne uderzenie.

Gra posiada cztery główne warianty rozgrywki. W Exhibition możemy rozegrać szybki meczy singlowy bądź deblowy (może to być też debel mieszany) albo turniej, wybierając pasujące nam najbardziej ustawienia. Dalej jest Arcade, gdzie bierzemy udział w serii pojedynków podróżując po świecie, Challenge, czyli kilka minigierek (między innymi zbijanie baniek albo trafianie w piłki plażowe), oraz Championship. Ten ostatni jest najważniejszy i przypomina nieco World Tour z konkurencyjnej serii Virtua Tennis. Rzecz polega na tym, że podróżujemy po świecie biorąc udział w coraz bardziej wymagających zawodach, ale jest to nie tylko tradycyjna rywalizacja, lecz także rozmaite wyzwania testujące nasze umiejętności w konkretnych dziedzinach.

Rywalizacja odbywa się na różnych kortach, przy czym są wśród nich także bardziej cudaczne miejsca, jak rezydencja czy sala taneczna. Rodzaj nawierzchni wpływa na zachowanie piłki.

Podobne gry