Quell Memento (PS Vita)

Quell Memento (PS Vita)

Quell Memento
  • Premiery
  • Świat: 29.05.2013
  • Europa: 29.05.2013
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Logiczna
  • Liczba graczy: 1
  • Dystrybucja cyfrowa: Tak
  • od lat 3

Ocena społeczności

7.75 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Quell Memento to gra logiczna wydana na konsolę PS Vita w 2013 roku, za którą odpowiada studio Fallen Tree Games. Pierwszy prototyp gry powstał w 1993 roku na komputerze Amstrad CPC. Przez lata 8-bitowy projekt ewoluował i przeobraził się w jedną z najlepszych gier logicznych na druga w dorobku, przenośną konsolę Sony.

Główne założenia rozgrywki przypominają klasycznego Sokobana – naszym zadaniem jest umiejętnie przesuwać w pionie i poziomie kulki, a konkretnie krople deszczu. Kropla wprawiona w ruch porusza się tak długo, aż nie zatrzyma się na ścianie. Trzeba więc nią rozsądnie manewrować, aby trafić w żądane miejsce i, co istotne, nie zablokować się przy tym. W początkowej fazie celem zabawy jest np. zbieranie pereł, później zapalanie żarówek w otaczających nas blokach, a już totalnie odjechanym pomysłem jest generowanie słupów światła, które trzeba tak rozmieścić, aby pokrywały punkty w czterech kierunkach planszy.

Z każdym etapem, których zawarto tu blisko 150, autorzy dorzucają kolejne atrakcje: portale kruszejące pod wpływem uderzenia kostki lodu czy też róże, które w kontakcie z kroplami traktują na przemian płatkami lub kolcami. Na każdej planszy możemy także pokusić się o odnalezienie ukrytego klejnotu lub ukończenie 25 sekretnych układanek. Aby ułatwić życie graczom twórcy udostępnili drobne wskazówki, które naprowadzają na rozwiązanie. Jeśli i one nie przyniosą rezultatu, z pomocą przychodzą gotowe solucje, te jednak należy zakupić za wcześniej zdobyte punkty.

Dzieło Fallen Tree Games wykorzystuje praktycznie wszystkie metody sterowania, jakie oferuje PS Vita. Możemy smyrać zarówno tylny panel, jak i ekran dotykowy. Jednak najwygodniej i najprecyzyjniej tradycyjnie wypada „krzyżak” (choć entuzjaści gałki analogowej nie będą pokrzywdzeni). Opcji rozgrywki wieloosobowej tutaj nie uświadczymy, w zamian możemy rywalizować na sieciowej tablicy rekordów, zaliczając poszczególne etapy w jak najmniejszej liczbie ruchów. Co ciekawe, tytuł dostępny jest w polskiej wersji językowej.

Podobne gry