J-Stars Victory Vs
14045V

J-Stars Victory Vs

J-Stars Victory Vs
  • Producent: Bandai Namco
  • Wydawca: Bandai Namco
  • Wersja językowa: Japońska
  • Premiery
  • Świat: 19.03.2014
  • Europa: 26.06.2015
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Akcja, Bijatyka
  • Liczba graczy: brak informacji

J-Stars Victory Vs to trójwymiarowa bijatyka wyprodukowana i wydana przez Bandai Namco na konsole Sony - PlayStation 3 i PlayStation Vita oraz PlayStation 4 w wersji J-Stars Victory Vs+. Gra uczciła 45. urodziny japońskiego magazynu Jump, w którym od lat publikowane są najpopularniejsze mangi takie jak Dragon Ball, Bleach, Naruto czy One Piece.

Głównym trybem gry jest fabularny J-Adventure, którego akcja toczy się w uniwersum będącym połączeniem światów z mang publikowanych na łamach Jumpa. Raz na 45 lat odbywa się w nim turniej, który ma wyłonić najsilniejszego. Scenariusz podzielony jest na cztery części skupiające się na czterech grupach zawodników. W grze znajdziemy 52 postacie z 32 serii Jumpa - 39 z nich jest grywalnych, a 13 może nas wesprzeć w trakcie pojedynków. Reprezentowane mangi to m.in. Dragon Ball, Naruto, Bleach, One Piece, Dr. Slump, Fist of the North Star, Toriko, Saint Seiya, JoJo’s Bizarre Adventure, Rurouni Kenshin i wiele więcej.

Walki w J-Stars rozgrywają się w całkowicie trójwymiarowym środowisku, a znaczenie w ich trakcie ma geografia terenu, z której warto robić użytek. W starciach bierze udział bierze po kilku zawodników i żeby wygrać musimy napełnić wskaźnik WIN składający się z trzech części - jedna część to jeden pokonany rywal.

Dostępne w grze postacie mają do dyspozycji różne rodzaje ataków: zwykłe, specjalne (power attacks), obszarowe oraz te wykańczające oponenta. Od zwykłych zaczynamy klepanie comba, specjalne są silniejsze i pozwalają przebić blok rywala, obszarowe rażą przeciwników znajdujących się w pewnej odległości, a ostatni typ nie wymaga chyba wyjaśnień. Ogarnięcie wszystkich jest niezbędne, by poczynić postępy.

Oprócz J-Adventure, w którym, jak wspomnieliśmy, do wyboru są cztery scenariusze, a kolejnych rywali pokonujemy podróżując po mapie świata, jest jeszcze Victory Road, tryb z wyzwaniami, oraz nie narzucający nam żadnych ograniczeń Free Battle, gdzie możemy pograć z drugą osobą - lokalnie lub przez sieć.

Recenzje

Podobne gry