Pandora's Tower (Wii)

Pandora's Tower (Wii)

Pandora's Tower
 • Producent: Ganbarion
 • Wydawca: Nintendo
 • Wersja językowa: Angielska Angielska
 • Premiery
 • Świat: 26.05.2011
 • Europa: 13.04.2012
 • Polska: Nie wydano
 • Gatunek: RPG akcji
 • Liczba graczy: 1
 • od lat 12
 • przemoc

Ocena społeczności

8.334 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Pandora’s Tower to RPG akcji wyprodukowany wspólnie przez Ganbarion oraz Nintendo i wydany w Europie -- oczywiście przez Big N -- w kwietniu 2012 roku na konsolę Wii.

Akcja gry rozpoczyna się w królestwie Elysium podczas obchodzonego hucznie festiwalu żniw, gdzie zgromadzony na wielkim placu lud wsłuchuje się w pieść wykonywaną przez błękitnowłosą Elenę. Uroczystość nie przebiega jednak zgodnie z planem, gdyż spektakl przerywa atak mistycznego potwora. Wybucha panika, straż chwyta za broń, a urocza dziewczyna traci przytomność. Całość obserwuje Aeron, żołnierz z sąsiedniego królestwa, które od dwóch lat znajduje się w stanie wojny z Elysium. Młody mężczyzna postanawia pomóc niewieście, nie wiedząc przy tym, że pakuje się w ogromne kłopoty - Elena podczas ataku naznaczona została klątwą Bestii, a na jej plecach pojawia się tajemnicze znamię. Od tej chwili dziewczyna przechodzi metamorfozę, zmieniając się stopniowo w potwora. Gdy proces dobiegnie końca, nie będzie miała już szans powrotu do ludzkiej formy. Aby tak się nie stało, Aeron musi zwiedzić trzynaście tytułowych wież Pandory, pokonać chroniące je kolosy i nakarmić ich mięsem Elenę.

 

Gracz, przemierzając korytarze kolejnych wież, musi nieustannie myśleć o Elenie, do czego zmusza go specjalny pasek, informujący o tym, kiedy dziewczyna przemieni się całkowicie w potwora. Gdy spadnie on do zera, wówczas na ekranie pojawia się napis Game Over. Bazę wypadową Aerona stanowi Obserwatorium - można zapisać tutaj stan gry, zakupić u Mavdy, sklepikarki, eliksiry leczące HP, akcesoria poprawiające statystyki, ulepszyć posiadaną broń, zmiksować znalezione w wieżach przedmioty czy porozmawiać z Eleną i Mavdą. Od tego, jak wyglądać będą relację z tą pierwszą, zależy zakończenie, jakie obejrzy gracz. Pierwszych oponentów łatwo jest pokonać mieczem, jednak w dalszej części gry niezbędny staje się magiczny łańcuch. Służy on przy tym nie tylko do walki, gdyż przydaje się również podczas rozwiązywania prostych puzzli. Gracz sporo czasu spędza też na eksploracji, podczas której można znaleźć przydatne przedmioty. Starcia z gigantycznymi bossami przypominają walki z Shadow of the Colossus - należy zlokalizować słaby punkt kolosa, a następnie pozbawić go newralgicznych punktów ciała.

 

Graficznie Pandora’s Tower nie jest szczytem możliwości Nintendo Wii, jednak w grze można wyczuć nutkę artyzmu, który gracze poznali w produkcjach studia Team ICO. Baśniową otoczkę buduje wysokiej jakości angielski dubbing oraz różnorodna ścieżka dźwiękowa.

Podobne gry