Fragile Dreams: Farewell Ruins of the Moon

Fragile Dreams: Farewell Ruins of the Moon

8,1
9 oceny

Ocena wg platformy:

Wii 8.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
tri-Crescendo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
22.01.2009
Europa:
19.03.2010
Producent:
tri-Crescendo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
22.01.2009
Europa:
19.03.2010

Fragile Dreams: Farewell Ruins of the Moon - opis gry

Fragile Dreams: Farewell Ruins of the Moon to gra przygodowa z elementami RPG wyprodukowana wspólnie przez Bandai Namco i tri-Crescendo. Tytuł ukazał się na Wii w 2009 roku (do Europy dotarł rok później).

Gra przenosi nas w postapokaliptyczną przyszłość. We Fragile Dreams wcielamy się w nastoletniego Seto, który przeczesuje zrujnowane Tokyo w poszukiwaniu ocalałych ludzi. Jego głównym zadaniem jest odkryć, co doprowadziło do zniszczenia.

 

Seto podczas eksploracji ruin będzie musiał nie tylko walczyć, ale przede wszystkim zbierać informacje odsłaniające za każdym razem nowe szczegóły dotyczące armagedonu. Wiadomości tego rodzaju pozyska po sprawdzeniu niektórych przedmiotów (książek, telefonów komórkowych, kamieni, origami) lub po przyjrzeniu się graffiti (gracz musi przełączyć się wówczas na widok z pierwszej osoby).

 

Akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby, a podczas rozgrywki towarzyszy nam mapka i wskaźnik HP. Jeśli HP spadnie do zera, kończymy zabawę. Ważną częścią wyposażenia jest latarka, która służy do oświetlania pomieszczeń, rozwiązywania zagadek i interakcji z otoczeniem. Kontrolujemy ją za pomocą Wiilota, a podczas poszukiwań czasami daje o sobie znać zamontowany w nim głośniczek dodatkowo ułatwiający zadanie.

 

Seto musi uważać na dwa rodzaje przeszkód. Pierwszą są same elementy otoczenia, np. podłoga, która może się zawalić pod jego ciężarem. Kolejny problem stanowią wrogo nastawione duchy. Protagonista ma do dyspozycji różnego rodzaje bronie znajdowane po drodze - kusze, katany, a nawet kije golfowe. Każdy taki przedmiot posiada jednak ograniczoną wytrzymałość i po pewnym czasie ulega zniszczeniu. Stan gry zapisuje się przy ogniskach, gdzie dokładniej możemy też zbadać odnalezione artefakty.

 

Fragile Dreams: Farewell Ruins of the Moon oceniano w miarę pozytywnie, jednak recenzenci często podkreślali, iż wspólne dzieło Bandai Namco i tri-Crescendo to bardziej doświadczenie niż gra. Co ciekawe, w pierwotnych założeniach Fragile miało być zupełnie pozbawione walk.

Wideo - Fragile Dreams: Farewell Ruins of the Moon

Komentarze (5)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper