Crimson Gem Saga
844V

Crimson Gem Saga

Crimson Gem Saga
  • Premiery
  • Świat: 23.10.2008
  • Europa: Nie wydano
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: RPG
  • Liczba graczy: 1

Crimson Gem Saga to koreańska gra RPG wyprodukowana przez IronNos i zlokalizowana przez Atlus. Tytuł ukazał się na PlayStation Portable i był kontynuacją opowieści ukazanej pierwotnie w Astonishia Story.

Głównym bohaterem jest Killian von Rohcoff, student z tak zwanej Green Hill Academy. Po mocno zakrapianej imprezie udaje się on na ceremonię zakończenia szkoły, lecz tam czeka na niego bardzo niemiła niespodzianka - jego arcywróg, Herbert von Guterrian, okazał się lepszym studentem osiągając najlepsze wyniki. To jednak dopiero początek problemów. Wkrótce sprawy komplikują się o wiele bardziej. Killian wraz z przypadkowo poznanymi znajomymi staje się częścią grubszej intrygi kręcącej się wokół potężnego artefaktu z dalekiej przeszłości.

Pod względem gameplayu gra nawiązuje do klasyków gatunku japońskich RPG-ów. Przeciwnicy widoczni są na mapie, a po zetknięciu się z nimi zostajemy przeniesieni na specjalnie wydzielone bitwy. To, jak rozpocznie się pojedynek zależy od naszych poczynań je poprzedzających. Jeśli zaskoczymy przeciwnika, będziemy mogli go zaatakować zanim ten będzie mógł się poruszyć. W drugą stronę działa to jednak tak samo, więc należy mieć się na baczność.

Po każdej zwycięskiej walce otrzymujemy doświadczenie i punkty SP pozwalające odblokowywać nowe umiejętności, które następnie wedle uznania podpinamy podopiecznym. Poza tym dostępna jest także opcja craftingu pozwalająca tworzyć lepszy sprzęt.

W starciach uczestniczą maksymalnie cztery postacie, które mogą odpalać combosy i ataki kombinacyjne.

Podobne gry