Rune: Viking Warlord
1256V

Rune: Viking Warlord

Rune: Viking Warlord
  • Premiery
  • Świat: 28.07.2001
  • Europa: 05.10.2001
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Przygodowa, Akcja
  • Liczba graczy: 1-4

Rune: Viking Warlord to gra action-adventure wyprodukowana przez amerykańskie Human Head Studios i wydana przez Take-Two Interactive. Tytuł ukazał się na komputerach (po prostu jako Rune) i PlayStation 2. Gra inspirowana była mitologią nordycką.

Głównym bohaterem gry jest młody wiking Ragnar, który zostaje przyjęty do Odinsblade, oddziału wojowników, którzy strzegą kamieni runicznych, które to kamienie -- stworzone przez Odyna -- trzymają na uwięzi złe bóstwo, Lokiego, i tym samym uniemożliwiają mu rozpoczęcie Ragnarok, wojny końca świata. Oczywiście sprawy wkrótce się komplikują za sprawą niejakiego Conracka, któremu udaje się przywołać Lokiego. Ragnar jest jedynym ocalałym z pogromu i jego zadaniem staje się powstrzymanie szwarccharakterów.

Podczas zmagań nasz podopieczny przemierza różne miejscówki najeżone niebezpieczeństwami (także te podwodne w których pływa). Ogólnie rzecz biorąc mamy tu do czynienia ze światem fantasy inspirowanym mitologią nordycką. Ragnar przede wszystkim szlachtuje to, co napotyka na swej drodze. Posiada on trzy rodzaje broni: miecze, topory, maczugi/wielkie młoty. Każda z tych kategorii to pięć broni, choć zaznaczyć warto, że nie wszystkie są dostępne od razu - należy je najpierw zdobyć. Oprócz tego może też wyekwipować tarcze, lecz tylko wtedy gdy nie dzierży broni dwuręcznej.

Broniami można wykonywać kilka uderzeń, a także nimi ciskać. Co więcej, jeśli Ragnar zabije wystarczającą liczbę przeciwników w krótkim czasie wejdzie w stan zwany Berserk zwiększający jego siłę i wytrzymałość.

Rune oprócz singla oferuje też multiplayer. Jest to klasyczny deathmatch, w którym do rywalizacji stanąć może maksymalnie czterech graczy.

Podobne gry