Kid Icarus: Uprising!
8702V

Kid Icarus: Uprising!

Kid Icarus: Uprising!
 • Producent: Project Sora
 • Wydawca: Nintendo
 • Wersja językowa: Angielska Angielska
 • Premiery
 • Świat: 22.03.2012
 • Europa: 23.03.2012
 • Polska: Nie wydano
 • Gatunek: Akcja
 • Liczba graczy: 1-4
 • od lat 12
 • online
 • przemoc

Kid Icarus: Uprising jest strzelaniną z widokiem zza pleców postaci wyprodukowaną przez japońskie studio Project Sora i wydaną przez firmę Nintendo w marcu 2012 roku na konsolę przenośną 3DS. Uprising jest kontynuacją serii, której poprzednia odsłona ukazała się ponad dwadzieścia lat wcześniej na pierwszego Game Boya.

Główny bohater gry, nastoletni anioł o imieniu Pit, wspierany przez pełniącą rolę jego mentorki boginię światła, Palutenę, wysałny zostaje z misją ocelania świata przed armią ciemności posłuszną żmijowłosej Meduzie. Realia przedstawione w Kid Icarus: Uprising bazują na motywach znanych z mitologii greckiej. Protagonista przypomina połączenie Erosa, Ikara i Perseusza, postać Paluteny wzorowano na Atenie, żywcem z greckich opowieści wyjęto także resztę postaci pojawiających się w grze Nintendo. Fabuła okraszona została bardzo dużą ilością humoru – bohaterowie niemal bez przerwy ze sobą konwersują, często też do dyskusji włączają się wrogowie, z którymi w tym samym momencie walczy Pit.

 

Kid Icarus: Uprising uchodzi za najbardziej dynamiczną grę, jaką wydała firma z Kioto. Początek gry może sugerować, iż produkcja Project Sora jest „celowniczkiem na szynach”, jednak szybko okazuje się, że do formuły znanej z sagi Panzder Dragoon nawiązuje tylko pierwsze pięć minut każdej planszy - bohater szybuje wówczas w przestrzeni, strzlając do wszystkiego co się rusza. Następnie formuła zabawy staje się zbliżona do El Shaddai: Ascension of the Metatron – po wylądowaniu Pit może się swobodnie poruszać po wymyślnych lokacjach, walcząc z hordami agresywnych przeciwników, zbierając wartościowe przedmioty i sporadycznie skacząc po platformach. Na końcu zawsze czeka boss, niejednokrotnie setki razy większy od bohatera. Pit dysponuje szerokim arsenałem (miecze, kije, maczugi, pazury, działka), w dodatku niektóre bronie można łączyć ze sobą, otrzymując w efekcie znacznie potężniejsze narzędzie. Gracz ma również możliwość wsiąść za stery dwukołowca, mecha (Cherubot) oraz piekielnego rydwanu. Oprócz tego deweloper przygotował tryb multiplayer, jak również zabawę w rozszerzonej rzeczywistości, do której służą specjalne karty z podobiznami postaci. Do poruszania się służy analog, a do rozglądania się, strzelania i korzystania z zaklęć używa się ekranu dotykowego. Uprising kompatybilne jest z przystawką CirclePad Pro.

 

Kid Icarus: Uprising charakteryzuje się bardzo szczegółową i kolorową oprawą graficzną, a także niezwykle oryginalnym designem świata i postaci. W parze z wysokiej jakości muzyką idzie również strona audio, a na szczególną uwagę zasługuje ścieżka dźwiękowa, nad którą pracował zespół składający się z sześciu japońskich kompozytorów.

Podobne gry