F1 Racing Championship
4245V

F1 Racing Championship

F1 Racing Championship
  • Premiery
  • Świat: 16.03.2001
  • Europa: 16.03.2001
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Wyścigi
  • Liczba graczy: 1-2

F1 Racing Championship to gra wyścigowa traktująca o zawodach Formuły 1, za której produkcję odpowiadał szanghajski oddział Ubisoftu. Tytuł ukazał się na PlayStation, PlyaStation 2, Dreamcasta, PC i Nintendo 64. Muzykę doń nagrał popularny australijski zespół Garbage.

Gra, choć ukazała się w 2000 roku (na niektórych sprzętach nawet później), pozwala nam rozegrać sezon z ‘99 roku - do wyboru mamy 22 kierowców z jedenastu zespołów startujących w tamtym okresie. Wszystkie odwzorowane z jak największą dokładnością.

 

Produkcja Ubisoft oferuje kilka standardowych dla gry wyścigowej trybów, jak mistrzostwa, pojedynczy wyścig, multiplayer (dla dwóch osób), time trial, oraz mniej standardowy - school mode. Ten ostatni, jak sugeruje nazwa, pozwala nam się zapoznać z tutejszym modelem jazdy (który stara się w być w miarę możliwość realistyczny) i szesnastoma wiernie odwzorowanymi trasami, na których będą się odbywały zawody. Próba ogarnięcia tego i tego jest jak najbardziej wskazana, bowiem szybki skok na głęboką wodę nie jest w F1 Racing Championship czymś, co mogłoby popłacić.

 

Grać możemy w dwóch głównych wariantach - symulacyjnym oraz zręcznościowym/arcade’owym. Podział ten przywodzi na myśl podobne rozwiązanie z wydanych wcześniej “formuł” Bizzare Creations. Symulacja nie wymaga raczej wyjaśnień, natomiast arcade dostarcza nam pewnych ułatwień (mapka toru), mniej realistycznego modelu jazdy oraz wyścigów z checkpointami.

 

Generalnie rzecz biorąc “formuła” Ubi nie odbiega jakoś szczególnie od innych tego typu gier. Poza wyżej wymienionymi kwestiami można jeszcze wspomnieć o przyzwoitym AI rywali, dobrze odwzorowanych zjazdach do pit-stopów (możemy wybrać czy chcemy uzupełnić paliwo, czy naprawić samochód), oraz opcji radaru informującej w ferworze walki o zbliżających się oponentach.

Podobne gry