Sonic the Hedgehog 4: Episode I
4932V

Sonic the Hedgehog 4: Episode I

Sonic the Hedgehog 4: Episode I
  • Premiery
  • Świat: 12.10.2010
  • Europa: 13.10.2010
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Zręcznościowa, Platformowa
  • Liczba graczy: 1-2 (Ep. II)
  • Dystrybucja cyfrowa: Tak
  • od lat 3

Sonic the Hedgehog 4 to dwuwymiarowa platformówka wyprodukowana przez studia Sonic Team i Dimps. Tytuł ukazał się w dystrybucji cyfrowej na różnych platformach, między innymi PlayStation 3, Xbox 360, Wii oraz PC. Gra składała się z dwóch części - epizodu pierwszego i drugiego (obu sprzedawanych oddzielnie; Episode II nie był dostępny na Wii).

Sonic the Hedgehog 4 nawiązuje do korzeni serii. Fabularnie tytuł rozgrywa się po wydarzeniach ukazanych w Sonic & Knuckles, grze, która była bezpośrednią kontynuacją 'trójki'.

Sonic 4 nie tylko wygląda jak klasyczny Sonic z lat 90., ale też gra się w niego bardzo podobnie. W “czwórce” nasz podopieczny dysponuje tymi samymi umiejętnościami i zbiera w trakcie swoich zmagań te same power-upy co w klasycznej serii. Nie brakuje tu jednak także zupełnie nowych rzeczy - możliwości ‘naprowadzenia’ ataku na przeciwnika bądź zniszczalnych przedmiotów.

Nowa jest również nieliniowa struktura gry. Po przejściu pierwszego poziomu (zwanego zgodnie z tradycją “aktem”) otrzymujemy cztery światy do wyboru. Każdy z nich składa się z trzech plansz i walki z bossem, który zwykle nawiązuje do przeciwników występujących w poprzednich częściach serii. Po zaliczeniu czterech wspomnianych światów otwiera się przed nami dostęp do ostatniego - piątego.

Jeśli podczas przechodzenia danego ‘aktu’ uzbieramy co najmniej pięćdziesiąt złotych pierścieni, otrzymujemy dostęp do bonusowego poziomu, po przejściu którego zdobywamy “chaos emerald”. Zdobycie wszystkich świecidełek pozwala przemienić głównego bohatera w Super Sonica.

Tytuł posiada sieciowe rankingi z najlepszymi czasami oraz zdobyczami punktowymi. W epizodzie drugim dochodzi do tego jeszcze multiplayer.

Podobne gry