WinBack: Covert Operations (N64)

WinBack: Covert Operations (N64)

WinBack: Covert Operations
  • Producent: Omega Force
  • Wydawca: Midas Interactive Entertainment
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 23.09.1999
  • Europa: 07.07.2000
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Strzelanina
  • Liczba graczy: 1-4

Ocena społeczności

6.82 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

WinBack: Covert Operations to skradanka wyprodukowana przez japońskie studio Omega Force na Nintendo 64 i PlayStation 2. Tytuł zasłynął swego czasu zwłaszcza dzięki rozgrywce, w której główny bohater mógł bez większych problemów chować się za napotykanymi elementami otoczenia i ostrzeliwać nieprzyjaciół. Jego założenia przejęły później tak popularne produkcje jak Metal Gear Solid 2, Kill Switch czy seria Gears of War.

Wydarzenia WinBack kręcą się wokół oddziału do zadań specjalnych o nazwie S.C.A.T. (Strategic Covert Actions Team), a głównym bohaterem jest jeden z jego członków - niejaki Jean-Luc Cougar. Punktem wyjścia dla historii jest akcja terrorystów, którzy przejmują kontrolę nad potężną bronią, tj. laserem umieszczonym na orbicie okołoziemskiej. Cel, który stawia przed S.C.A.T. sam minister obrony, jest jasny - wyeliminowanie grupy zanim rozpęta prawdziwą zadymę.

 

Jean-Luc podczas rozgrywki posiada kilka umiejętności - potrafi kucać, turlać się, atakować z zaskoczenia, posługiwać się różnymi rodzajami broni i nie tylko to. Jego najważniejsza zdolność wiąże się jednak z możliwością chowania za elementami otoczenia, a następnie szybkiego wychylenia się w celu np. ostrzelać przeciwnika. Patent został później wykorzystany w wielu popularnych grach innych producentów, tworząc de facto cały podgatunek shooterów.

 

Bronie jakie przygotowali twórcy to pistolety, karabiny maszynowe, materiały wybuchowe, wyrzutnie rakiet oraz inne zabawki. WinBack nie należy do najprostszych gier pod słońcem (w trakcie rozgrywki nie pomaga poza tym kamera przez którą opóźniono premierę wersji na N64), ale nie jest niesprawiedliwy i daje dużo satysfakcji przy przechodzeniu kolejnych wyzwań.

 

WinBack, oprócz trybu kampanii, posiada też mutiplayer i na obu konsolach powstał on z myślą o potyczkach dla maksymalnie czterech osób. Podczas rozgrywki wieloosobowej gracze nadal mogą się skradać, ale nacisk, przede wszystkim ze względu na split-screen, położono w niej bardziej na akcję i rozwałkę.

Podobne gry