Pokemon XD: Gale of Darkness (GC)

Pokemon XD: Gale of Darkness (GC)

Pokemon XD: Gale of Darkness
  • Wersja:
  • Premiery
  • Świat: 04.08.2005
  • Europa: 18.11.2005
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: RPG
  • Liczba graczy: 1-4

Ocena społeczności

6.54 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Pokemon XD: Gale of Darkness to gra RPG wyprodukowana przez japońskie studio Genius Sonority i wydana przez Nintendo na GameCube’a. Tytuł był następcą Pokemon Colosseum również wydanego na czwartej stacjonarnej konsoli firmy z Kyoto.

Akcja rozgrywa się pięć lat po wydarzeniach przedstawionych w Pokemon Colosseum. Wcielamy się tutaj w chłopaka (domyśle nazwanego Michael), którego zadaniem będzie znaleźć ponad osiemdziesiąt tzw. shadow pokemonów, pokemonów, które posiadają “sztucznie zamknięte serca” i które wykorzystywane są w niecnych celach przez pewną przestępczą organizację.

 

W trakcie rozgrywki podróżujemy po trójwymiarowym świecie próbując odnaleźć w sumie 83 pokemony (ostatni dostępny wymaga jednak złapania całej reszty). W odróżnieniu od głównych części serii, Gale of Darkness posiada bardziej rozbudowaną fabułę, a co z tym idzie więcej postaci, jakie spotykamy na naszej drodze.

 

Po złapaniu shadow pokemona, czyli po wygraniu z nim walki, możemy go ‘oczyścić’ na dwa sposoby: zostawić w specjalne do tego celu stworzonym miejscu lub umieścić go w swojej ekipie. I jedno i drugie rozwiązanie posiada swoje wady oraz zalety. Proces oczyszczania przeprowadzany w specjalnej komnacie (purication chamber) pozwala uratować więcej niż jednego pokemona jednocześnie, natomiast uczestnictwo w pojedynkach daje możliwość zgarnięcia dodatkowych punktów doświadczenia.

 

Nowych podopiecznych można też zdobywać w inny sposób. W grze znajdziemy trzy miejsca (poke spoty), w których pojawiają się dzikie pokemony, jeśli zostawimy dla nich przekąskę. Po ich złapaniu można je wymienić na jakiś rzadki okaz.

 

Oprócz tego gra oferuje również sto wyzwań dostępnych w Mt. Battle, multiplayer dla czterech osób oraz możliwość wymiany danych między GC i Game Boy Advance.

Podobne gry