Street Fighter EX3
1994V

Street Fighter EX3

Street Fighter EX3
  • Producent: Arika
  • Wydawca: Capcom
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 04.03.2000
  • Europa: 02.03.2001
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Bijatyka
  • Liczba graczy: 1-4

Street Fighter EX3 to bijatyka wyprodukowana przez studio Arika i wydana przez Capcom na premierę PlayStation 2. Była to, jak podpowiada sam tytuł, trzecia odsłona miniserii, która przenosiła popularne uniwersum Street Fightera w trójwymiar.

Rozgrywka, pomimo przeskoczenia w 3D, stara się wiernie naśladować klasyczne odsłony serii. Do wyboru mamy znane i lubiane postacie (Ken, Ryu, Chun-Li, Zangief, Dhalsim, Vega, Guile itd.) tym razem w polygonowych szatach. Do nich dochodzą też zupełnie nowi zawodnicy.

 

EX3 wiele rozwiązań zapożycza z poprzedniej części. Postacie oprócz zwykłych ciosów mają do dyspozycji takie techniki jak Super Combos, Meteor Combos (najpotężniejszy atak w grze), czy Surprise Blow, odpowiednik znanego Guard Breaka, który umożliwia przebicie bloku oponenta. Nie obeszło się też jednak zmian - największą z nich jest implementacja trybu tag, który umożliwia prowadzenie zespołowych pojedynków, czyli podobnie jak w Tekken Tag Tournament. Z patentem tym wiążą się rzecz jasna nowe możliwości uatrakcyjniające starcia. Wymienić w tym kontekście warto Critical Parade (przez krótką chwilę druga postać może nam pomóc w obijaniu ryła przeciwnika) oraz Momentary Combo, zdolność pozwalająca odpalić dwa specjalne ataki pod rząd.

 

Gra posiada kilka wariantów rozgrywki i trochę innych atrakcji. W singlu tworzymy własną ekipę składającą się z czterech zawodników. Poza zwyczajnymi zmaganiami trafiają się bonusowe etapy, w których naszym zadaniem może być chociażby niszczenie toczących się beczek. Dobre występy nagradzany są trofeami, a te mogą odblokować dodatkową zawartość.

 

Poza tym do wyboru mamy dość standardowe tryby (jak Versus czy Team Battle), a także zupełnie nowy Arena Mode, gdzie walczyć można w różnych kombinacjach (2 na 2, 3 na 1) z udziałem postaci kontrolowanych przez innych graczy lub konsolę. Na uwagę zasługuje ponadto Character Edit Mode, gdzie jako Ace bierzemy udział w serii różnych wyzwań, zdobywamy doświadczenie i kupujemy nowe umiejętności. Stworzona w ten sposób postać może być wykorzystania w innych trybach.

Podobne gry