Theme Park (SMD)

Theme Park (SMD)

Theme Park
  • Premiery
  • Świat: 1995
  • Europa: 1995
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Strategiczna, Ekonomiczna
  • Liczba graczy: 1

Ocena społeczności

-0 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Theme Park to gra strategiczna wyprodukowana przez Bullfrog Productions i wydana przez Electronic Arts na wiele sprzętów - komputery PC oraz Amiga, Sege Mega Drive, Sege Saturn, SNES-a, PlayStation, NDS-a i nie tylko. Tytuł traktował o zarządzaniu wesołym miasteczkiem.

W Theme Park odgrywamy rolę właściciela parku rozrywki/wesołego miasteczka, który zaczyna swoją działalność na pustym skrawku ziemi z niewielką ilością pieniędzy w kieszeni. Środki możemy przeznaczać na budowę sklepików i atrakcji, ale od naszej decyzji zależą też takie kwestie jak ceny biletów. Nie do każdego ‘produktu’ mamy dostęp od razu - możliwości poszerzają się z czasem i po spełnieniu pewnych warunków. Jeśli okażemy się dobrym szefami, wartość parku zacznie rosnąć, będziemy mieć więcej możliwości, w tym środki na otworzenie nowych obiektów pod innymi szerokościami geograficznymi (te, swoją drogą, różnią się warunkami, lokalną ekonomią, charakterystyką terenu, pogodą itd.). Co warto dodać, w świecie Theme Park nie jesteśmy jedynymi właścicielami wesołego miasteczka - istnieje także depcząca nam po piętach konkurencja.

 

W grze mamy do dyspozycji ponad 30 atrakcji, ale zwracać uwagę musimy także na sprawy prozaiczne. Ceny wejściówek to jedno, ale druga sprawa to zatrudnianie pracowników i zaoferowanie im godziwych pensji. Skąpstwo nie popłaca, bo rzeczy się psują, po parku mogą zacząć grasować oprychy, albo -- po prostu -- nie będzie miał kto zabawiać gości. Do wyboru są trzy stopnie trudności w różnym stopniu koncentrujące się na aspekcie zarządzania.

 

Na marginesie należy wspomnieć o wersji na NDS-a. Gra bazowała na pierwowzorze, jednak jej twórcy, japoński oddział EA, dodał także sporo bonusów - nowe atrakcje/zawartość, nowy interfejs stworzony z myślą o ekranie dotykowym, funkcja doradców i kilka innych rzeczy.

Podobne gry