Call of Duty: Modern Warfare: Mobilized (DS)

Call of Duty: Modern Warfare: Mobilized (DS)

Call of Duty 4: Modern Warfare
 • Producent: n-Space
 • Wydawca: Activision Blizzard
 • Wersja językowa: Angielska Angielska
 • Premiery
 • Świat: 05.11.2009
 • Europa: 05.11.2009
 • Polska: Nie wydano
 • Gatunek: Strzelanina
 • od lat 16
 • online
 • przemoc

Ocena społeczności

6.98 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Call of Duty 4: Modern Warfare na DS-a jest strzelaniną z widokiem z pierwszej osoby wyprodukowaną przez amerykańskie studio n-Space i wydaną przez Activision w listopadzie 2009 roku. W handheldowej wersji Modern Warfare gracz wykonuje poszczególne misje w skórze żołnierzy z brytyjskiego S.A.S. oraz Marines.

CoD 4, podobnie jak wersja na PlayStation 3 i Xboksa 360, to pierwszoosobowy shooter, w którym zadaniem gracza jest wypełniać kolejne misje, gdzie należy uśmiercić wszystkich przeciwników i wykonać pewną czynność dodatkową. W związku ze specyfiką przenośnej konsoli Nintendo, deweloper dokonał dużych zmian w sterowaniu. Gracz może strzelać korzystając zarówno z przycisków geometrycznych, jak i ekranu dotykowego. Ten drugi służy również do robienia przybliżeń podczas używania karabinu snajperskiego. W grze znalazło się kilka rodzajów broni, takich jak strzelby, wyrzutnie rakiet, wspomniana snajperka czy różnego rodzaju granaty. Oprócz broni noszonej, autorzy uwzględnili sekcje, podczas których gracz prowadzi ostrzał ze śmigłowca czy Hummera.

 

Każdy z kolejnych celów misji zawsze zaznaczony jest na mapie, podobnie jak pozycje przeciwników. Żołnierze wroga pozbawieni są SI, a ich zachowaniem kierują skrypty. Podobnie jak w „dużej” wersji, również w Modern Warfare na DS-ie nie brakuje oskrytowanych akcji, pełnych filmowych momentów. Dzięki wykorzystaniu nowego silnika graficznego, deweloper w sugestywny sposób przedstawił takie lokacje, jak ruiny Mogadiszu, ostrzeliwaną ze śmigłowca bazę w Azerbejdżanie, kontenerowiec przecinający nocą wody Morza Czarnego czy podziemnie laboratorium w Rosji. Ceną za zróżnicowanie i dużą ilość detali jest liniowość oraz brak rozległych przestrzeni. Aby w pełni wykorzystać unikalne cechy DS-a, producenci gry postarali się o zaimplementowanie kilku ciekawych funkcji ekranu dotykowego, Za jego pomocą zhakujemy chociażby terminale i rozbroimy bomby. Kontrola inwentarza , mapy i radaru również odbywa się za pośrednictwem touch-screen. DS oferuje lokalny multiplayer dla maksymalnie 4 osób, toczony na 9 zróżnicowanych mapach.

 

Gry z serii Call of Duty znane są z wysokiej jakości oprawy audio i nie inaczej jest w przypadku Modern Warfare. W produkcji n-Space można usłyszeć profesjonalny voice-acting oraz ścieżkę dźwiękową spod ręki Michaela Giacchino i Harry’ego Gregsona-Williamsa.

Podobne gry