Rage of the Dragons
56V

Rage of the Dragons

Rage of the Dragons
  • Premiery
  • Świat: 2022
  • Europa: 2022
  • Polska: Brak planów wydawniczych
  • Gatunek: Bijatyka
  • Liczba graczy: 1-2

Rage of the Dragons to dwuwymiarowa bijatyka wyprodukowana przez studia Evoga i Noise Factory. Tytuł ukazał się pierwotnie na automatach i Neo Geo, jego remaster trafił z kolei na PS4, Xbox One i Switch za sprawą QUByte Interactive.

Rozgrywka - Rage of the Dragons

Rage of the Dragons to gra, która pierwotnie powstawała jako sequel bijatyki na podstawie Double Dragon z 1995 roku, jeden ze względu na prawne perturbacje jej tytuł (wraz z częścią zawartości) musiał ulec zmianie.

Systemowo koprodukcja meksykańskiego studia Evoga i japońskiego Noise Factory przywodzi na myśl wiele innych bijatyk SNK. W starciach uczestniczą cztery postacie (choć, rzecz jasna, nie jednocześnie). Podczas rozgrywki korzystamy z czterech przycisków odpowiedzialnych za dwa uderzenia pięścią (słabe i mocne) oraz dwa kopniaki. Zawodnicy mogą się też turlać w celu unikania ataków i używać specjalnych technik dostępnych po zapełnieniu odpowiedniego wskaźnika. 

Bijatykową formułę urozmaica kilka patentów. Po pierwsze, mechanika ‘poświęcenia’. Zawodnik/zawodniczka może poświęcić swój pasek energii (i co z tym idzie siebie) i przekazać go drugiej postaci. Po drugie, tzw. launcher. Pozwala on wybić rywala/rywalkę w powietrze, po czym zmasakrować go/ją zaprogramowaną kombinacją ataków.

W Rage of the Dragons do naszej dyspozycji oddano szesnaście grywalnych postaci. Jeśli chodzi o zaś warianty rozgrywki, to wybierać możemy spośród dość standardowego zestawu, na który składa się z Story Mode (trybu fabularnego), VS Mode (multiplayer) oraz Practice, tj. tryb treningowy przeznaczony do szlifowania umiejętności. 

Video - Rage of the Dragons

Podobne gry