Knights in the Nightmare Remaster
75V

Knights in the Nightmare Remaster

Knights in the Nightmare Remaster
  • Producent: Sting
  • Wydawca: Sting
  • Wersja językowa: Japońska
  • Premiery
  • Świat: 2021
  • Europa: Brak planów wydawniczych
  • Polska: Brak planów wydawniczych
  • Gatunek: Strategiczna
  • Liczba graczy: 1

Knights in the Nightmare Remaster to gra strategiczna z elementami shmupa wyprodukowana i wydana przez japońskie studio Sting. Tytuł ukazał się na urządzeniach przenośnych i Nintendo Switch. Był on remasterem gry pierwotnie wydanej na NDS i PSP. 

Fabuła - Knights in the Nightmare Remaster

Akcja gry toczy się w krainie zaatakowanej przez armię demonów. Gracz kontroluje tu nie tyle oddział walczący przeciwko tej inwazji, co ducha/ognika (Wisp), którego celem staje się przywrócenie do życia poległych na wojnie wojowników i tym samym przepędzenie najeźdźcy. Dodać należy, iż wydarzenia nie rozgrywają się tutaj chronologicznie i to od nas zależy, jak poskładamy wszystkie elementy układanki.

Rozgrywka - Knights in the Nightmare Remaster

KitN to strategia turowa w stylu takich gier jak seria Final Fantasy Tactics czy Tactics Ogre. Rozgrywka podzielona jest tutaj na trzy etapy. Pierwszy to poprzedzający bitwę Setup, podczas którego zarządzamy naszymi postaciami - wszystkich jest ponad sto i każda ma jakąś swoją historię. Możemy im dobrać ekwipunek oraz rozdysponować zgromadzone punkty doświadczenia, dzięki czemu zyskują dostęp np. do lepszych broni .

Drugi etap przygotowań (Tactics Screen) sprowadza się do selekcji podopiecznych, wyboru przedmiotów i ekwipunku. Można też sprawdzić informacje o oponentach. Podczas walki obserwujemy akcję z perspektywy izometrycznej. Kontrolę przejmujemy nad wspomnianym Wispem, który może wydawać rozkazy walczącym po naszej stronie jednostkom. Nasze zadanie podczas bitew polega nie tyle na wyrżnięciu przeciwników, co skaptowaniu poległych wojowników. W tym celu pomagają specjalne przedmioty z przeszłości zmarłych, które były dla nich ważne gdy jeszcze żyli. Co warto dodać, w KitN wzorem serii Fire Emblem pojawia się permadeath, z drugiej jednak strony istnieje opcja ułatwiająca przeniesienie umiejętności z jednej postaci na drugą, więc nie jesteśmy zmuszeni przechodzić przez żmudny proces grindowania.

Produkcja Sting cieszyła się uznaniem w momencie premiery. Grę chwalono zwłaszcza za złożony system rozwoju i walki, który wymagał zapoznania się z godzinnym tutorialem.

Remaster bazuje na wersji z PSP oferując między innymi dodatkowy epizod z księżniczką Yggdrą w roli głównej.

Podobne gry