Life is Strange Remastered
40V

Life is Strange Remastered

Life is Strange Remastered
 • Producent: Deck Nine Games
 • Wydawca: Square Enix
 • Wersja językowa: Angielska Angielska
 • Premiery
 • Świat: 2021
 • Europa: 2021
 • Polska: 2021
 • Gatunek: Przygodowa
 • Liczba graczy: 1
 • od lat 16

Life is Strange Remastered to gra przygodowa wyprodukowana przez studio Deck Nine i wydana przez Square Enix. Tytuł ukazał się na PC oraz innych platformach. Był on remasterem Life is Strange z 2015 roku.

Galeria - Life is Strange Remastered
 • Life is Strange Remastered

Fabuła - Life is Strange

Life is Strange to przygodówka, w której poznajemy losy niejakiej Max, nastolatki ze stanu Oregon pasjonującej się fotografią i dysponującą nadprzyrodzoną zdolnością cofania czasu. Bohaterka po 5 latach wraca do rodzinnego miasta na peryferiach i chce odbudować relacje ze swoją najlepszą przyjaciółką z dzieciństwa - Chloe. Czas zmienia jednak ludzi - dawna koleżanka wyrosła na zbuntowaną nastolatkę niestroniącą od alkoholu, wulgarnego języka, rockowej muzyki i trawki. Ma ona też problemy. Niedawno w tajemniczych okolicznościach zaginęła jej najlepsza przyjaciółka. Chloe wraz z Max postanawiają dowiedzieć się prawdy o tym incydencie, jednak intryga, w którą się wplątują, okazuje się być początkiem czegoś znacznie poważniejszego. 

Rozgrywka - Life is Strange

W grze nawet nieznaczące z pozoru czynności wpływają na dalszy rozwój wydarzeń. Możemy eksplorować trójwymiarowe środowisko, wchodzić w interakcje z masą przedmiotów, rozmawiać z ludźmi i rozwiązywać zagadki. Interfejs jest podobny do Heavy Rain, a każda nasza decyzja, dialog (zazwyczaj kilka odpowiedzi do wyboru), niosą ze sobą… odwracalne konsekwencje. Jeśli uznamy bowiem, że coś poszło nie po naszej myśli, możemy w każdej chwili cofnąć czas i zmienić bieg wydarzeń. Bawiąc się czasem, możemy zobaczyć kilka wariantów tej samej sceny i zdecydować się na ten, który uznamy za słuszny. Oczywiście tylko w obrębie danej sceny, rozdziału i w pewnym momencie nie da się już zmienić decyzji. Należy pamiętać, że wybory, które wydają się z pozoru dobre, w perspektywie czasu mogą okazać się tragiczne w skutkach. Gra podzielona jest na pięć epizodów.

W grze dużo jest odniesień współczesnej popkultury - portale społecznościowe, śledzenie korespondencji SMS-owej z rówieśnikami, przytyki do takich marek jak Tomb Raider, "Gwiezdne wojny" czy "Breaking Bad". Liczne są również elementy interaktywne: plakaty, zdjęcia, poczta w laptopach, książki czy szkolny pamiętnik pozwalają lepiej poznać życie bohaterki i jej relacje z otoczeniem. W Life is Strange grze nie zabrakło też zadań pobocznych, które polegające na pstrykaniu zdjęć otoczeniu.

Nowości - Life is Strange Remastered

W Life is Strange Remastered poprawiona została oprawa graficzna, animacje oraz aspekty rozgrywki związane z zagadkami.

Podobne gry