The Signifier: Director’s Cut (XSX|S)

The Signifier: Director’s Cut (XSX|S)

The Signifier: Director’s Cut
  • Producent: Playmestudio
  • Wydawca: Raw Fury
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 2021
  • Europa: 2021
  • Polska: Brak planów wydawniczych
  • Gatunek: Przygodowa

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

The Signifier: Director’s Cut to gra przygodowa przez Playmestudio i wydana przez Raw Fury. Tytuł ukazał się na PC oraz konsolach PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series. Był on nową wersją The Signifier wzbogaconą o dodatkową zawartość.

Fabuła - The Signifier: Director’s Cut

Głównym bohaterem gry jest Frederick Russell, wybitny ekspert w dziedzinach sztucznej inteligencji i psychologii. Russel jest twórcą rewolucyjnej technologii - tzw. Dreamwalkera, który pozwala badać najgłębsze zakamarki umysłu. Okazja do skorzystania z urządzenia pojawia się szybko po tym, jak wiceprezes potężnej firmy technologicznej zostaje odnaleziona martwa w swoim mieszkaniu po rzekomym przedawkowaniu leków. Russell dostaje szansę, by się wykazać, a przebiegowi jego śledztwa przyglądać się będzie specjalny urząd o nazwie Technology Safeguard Bureau podejmujący próby uregulowania rynku ‘dreamwalkerów’.

Rozgrywka - The Signifier: Director’s Cut

The Signifier to gra przygodowa, w której wydarzenia obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Naszym zadaniem, jak wspomniano wyżej, jest rozwiązanie zagadki śmierci wysoko postawionej pracowniczki wielkiej firmy technologicznej. W tym celu badamy jej wspomnienia. Początkowo mamy dostęp tylko do tych bezpośrednio poprzedzających śmierć, lecz z czasem cofamy się coraz dalej w przeszłość. Na kryminalnej zagadce rzecz się jednak nie kończy - poznajemy też bowiem problemy głównego, zwłaszcza związane z jego życiem rodzinnym.

Wspomnienia przybierają tu formę trójwymiarowych lokacji, po których możemy się przemieszczać. Dostępne są dwie wersje lokacji - ta przedstawiająca stan obiektywny (obraz odtworzony na podstawie zmysłów wzroku i słuchu) i subiektywny (gdzie w grę wchodzą też emocje czasami mocno zniekształcające wirtualną rzeczywistość). Do tego dochodzą także glitche. Dreamwalker jest bowiem w fazie eksperymentalnej, dlatego nie działa idealnie. Dla przykładu schody, w zależności od naszej pozycji, mogą być zglitchowane lub nienaruszone. 

Trzon rozgrywki to eksploracja i rozwiązywanie środowiskowych łamigłówek, ale oprócz tego gra pozwala też wchodzić w interakcje z napotkanymi NPC-ami, np. poprzez wybór odpowiedzi.

Nowości - The Signifier: Director’s Cut

Wersja Director’s Cut oferuje lepszą grafikę i animację oraz zawartość: nowe wspomnienia, dialogi, a także zakończenia. 

Przygotowana z myślą o The Signifier: Director’s Cut zawartość była dostępna za darmo dla posiadaczy pierwowzoru. 

Podobne gry